V dřevěném altánku můžete na zahradě strávit třeba celé léto

Prosluněné počasí přímo vybízí k relaxaci na zahrádce. Pozvěte své nejbližší a užívejte si s nimi začátek léta tak, jak se sluší a patří. Grilování, koupání v bazénu a podvečerní debaty u skleničky něčeho dobrého... Jenomže co když vám plány překazí rozmary počasí? Matka příroda je často zlomyslná a když si usmyslí, že vám pokropí zahrádku, nebude brát ohledy na to, že jste chtěli strávit den na čerstvém vzduchu. Jenomže vy jste jistě připraveni i na tyto drobné komplikace – stačí se schovat do altánku a může se pokračovat. Počkat, na vaší zahradě zatím žádný nestojí?

Altány a zahradní domky, které nepotřebují pevný základ

Zahradní altán by na zahradě neměl chybět. Nejde jen o přístřeší, ve kterém se ukryjete před prudkým deštěm (nebo naopak před příliš intenzivními slunečními paprsky), ale o architektonický prvek, který umocní celkový kolorit exteriéru zahrady. Nepatříte-li mezi kutily, kteří by byli schopni postavit altán svépomocí, pořiďte si takový, který vám prodejce smontuje přímo na místě. Kouzelné altány a zahradní domky jsme objevili na www.zahradni-altanky-domky.cz a jejich obrovská výhoda spočívá v tom, že je lze postavit bez pevného základu. Vyhnete se betonování a stačí, když podklad zpevníte a zarovnáte (doporučený postup najdete přímo na výše zmíněném webu). Stačí si vybrat z množství typových staveb, které se liší designovým pojetím (otevřené i uzavřené altány) a dispozicemi, objednat a je to. Na zahradě vám „přistane“ stavba, ve které budete trávit spoustu času i za pěkného počasí. Všechny altánky a zahradní domky jsou vyrobeny z vysoce kvalitního smrkového dřeva a prodejce je nabízí s volitelnou barvou střešní krytiny (šindel) i povrchového nátěru (7 různých barev). Rozhodnete-li se pro zahradní domek, nepřehlédněte varianty s terasou.

Nemáte garáž? Nenechte auto napospas počasí!

Zkrátka nepřijde ani váš vůz, kterému parkování mimo garáž příliš nesvědčí. Udělejte mu radost a pořiďte mu dřevěný přístřešek pro auto, který se perfektně hodí především ke dřevostavbě. Ani v případě dřevěné garáže pro auto samozřejmě nebudete muset řešit stavební povolení a budovat základy.