Bydleni

Víte, co je to anhydrit?

Nelíbí se vám vysoké účty za energie a začali jste přemýšlet o alternativě k drahému vytápění, které momentálně využíváte? Chcete-li ušetřit a zároveň nastolit takzvanou tepelnou pohodu, zvolte moderní formu vytápění – podlahové vytápění. V dnešní době už neplatí za nedostupný systém, který si mohou dovolit jen movitější rodiny. Ceny jsou velmi příznivé a jistě ze zalíbí i vám. Právě v souvislosti s podlahovým vytápěním je však zvážit pokládku nové podlahy. Máte-li ve vašem obydlí klasickou betonovou podlahu, překvapí vás alternativa ve formě anhydritu. Pro laiky je stavební materiál anhydrit velkou neznámou, ale zkušení stavaři vědí, že jde o moderní materiál, který dost možná v budoucnu plně nahradí beton. Jaké jsou jeho výhody, případně nevýhody?

Výhody anhydritové podlahy

Anhydritová podlaha je v kombinaci s podlahovým vytápěním mnohem výhodnější, než betonová. Důvodem jsou mnohem lepší vlastnosti anhydritu, který je pevný v tahu za ohybu, homogenní a zároveň levnější. Ale pěkně popořádku. Díky homogenitě materiálu dochází k mnohem rychlejšímu prohřátí, než v případě betonu, což pro vás to znamená úsporu za energie. Anhydritová vrstva je nižší, než betonová proto mnohem lehčí. Stavaři využívají anhydrit v rámci rekonstrukcí, kde je třeba zohlednit statiku objektu. Jediná nevýhoda anhydritu tkví v rychlosti pokládky. Ta je sice rychlejší, než pokládka betonové podlahy, ale nesmí během ní dojít k chybě. Na opravu nerovností zkrátka není čas.

Proč je vhodnější profesionální firma?

Pokud si nejste jistí, zda dokážete anhydritovou podlahu položit bez komplikací, raději si přizvěte na pomoc stavební firmu, která má s pokládkou zkušenosti. Vyhnete se tak celé řadě problémů a v závěru ušetříte. Vzhledem k tomu, že pokládka probíhá napoprvé a není důvod pro další opravné práce, nezaplatíte za ni tolik, jako za betonovou podlahu. Navíc není třeba štěrkování a vysoušet můžete již za dva dny.

Anhydrit je

  • moderní materiál, který nahradí beton
  • homogenní a vhodný pro podlahové vytápění
  • v závěru levnější, než beton

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije