Jaro je za dveřmi. Připravte se na letošní rybářskou sezonu!

Spousta rybářů neřeší, jestli je třicet ve stínu, nebo třeskutý mráz. Rybaří se celoročně, nehledě na počasí. Druhá skupina si dává na zimu krátkou pauzu a vše dohání až s příchodem jara. Jste na tom podobně? V tom případě vám přijde vhod následující soubor praktických tipů. Prozradíme vám, jak se připravit na jarní rybolov!

Dejte si do pořádku výbavičku

Pokud jste své rybářské náčiní uložili k zimnímu spánku na suché a stinné místo, můžete být v klidu. Přesto pro jistotu zkontrolujte, jestli jsou všechny vaše rybářské pomůcky v pořádku. Vyhnete se zbytečnému zklamání nad ušlým úlovkem. Pokud jsou vaše vlasce, podběráky, pruty a ostatní v perfektním stavu, můžete vyrazit.

Věnujte pozornost rybářskému kufříku

Bez povšimnutí by neměl zůstat ani váš rybářský kufřík. Doplňte zásoby háčků, nástrah a návnad. Nezapomeňte, že jarní měsíce jsou jako stvořené k experimentování. Co takhle vyzkoušet populární pelety, které využijete i na chytání ryb větších rozměrů? A protože se rozpouští velmi pozvolna, hodí se také na rozkrmení ryb.

Vytipujte vhodnou lokalitu

Kam na jaře na ryby? Ryby mají po zimě velmi zpomalený metabolismus a právě proto je vhodné chytat v tekoucích vodách. Postačí vám i menší množství krmiva, avšak nešetřete na kvalitě. Kapitální úlovky za pár korun navíc stojí!

Moderní technikou nic nepokazíte

Vydáte-li se do neprobádaných míst, vezměte si s sebou na pomoc echolot. Šikovné zařízení sice nezaručí, že budete tahat z vody jednu rybu za druhou, ale s trochou cviku hravě zjistíte, kde se nachází a spoustu podstatných detailů o podvodním světě.

Bez funkčního oblečení ani ránu

Nepodceňujte počasí a pořiďte si kvalitní termo prádlo, které vaše tělo udrží v teple a odvede přebytečnou vlhkost. V opačném případě pravděpodobně strávíte následující dny pod peřinou s pořádnou rýmou nebo ještě hůře - angínou. Rybaření zdar! A nezapomeňte se nám v komentářích pochlubit svými jarními úlovky.

Publikováno: 16. 01. 2015 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Volný čas a sport

Autor: Honza Vodička

Tagy: jarní rybaření