Plesová sezóna vrcholí, staňte se aspoň pro jednou hvězdou večera

Rozhodla jste se, že vyrazíte na ples nebo jinou společenskou událost, ale vzápětí došla k závěru, že nemáte co na sebe? Nechcete-li si udělat ostudu, rozhodně neuvažujte o modelu, kterým jste se blýskla loni. Staňte se hvězdou večera i letos a pořiďte si pro onu příležitost šaty, za které by se nemusela stydět ani princezna. Nakupování společenských šatů je ovšem poměrně komplikovaná záležitost a zapotíte se během ní mnohem více než při výběru jiného oblečení. Pokud si nejste jistá, podle čeho se řídit a na co si dát pozor, jsou následující odstavce určeny právě vám. Sestavili jsme pro vás několik tipů, které vám budou při výběru šatů na ples nápomocné.

Nestůjte stranou

Ples je společenská akce a měla byste se na ni bavit. Není důvod stát stranou – to můžete rovnou zůstat doma. Nebojte se proto sáhnout po odvážnějším modelu s moderním střihem a nehrajte si na šedou myš. I tak se však budete muset řídit určitými pravidly a to především tehdy, chystáte-li se vyrazit na skutečně důležitou událost. Právě tehdy jsou vhodné dlouhé šaty a to bez ohledu na váš věk. Vzít si na důležitou společenskou akci koktejlky by bylo přinejmenším nevhodné. Jistá omezení se týkají i barev. Zejména starší ročníky by se měly zcela vyvarovat černé – ta totiž zdůrazňuje vrásky, což určitě nechcete. Vyměňte ji proto za některou z trendy barev. Nabízí se olivová, tmavě modrá nebo vínová.

Šaty vám musí padnout

To, že se vám šaty líbí, je samozřejmě velmi důležité, ale mnohem důležitější je skutečnost, zda se v nich cítíte dobře. V modelu, který vás tlačí nebo omezuje v pohybu, si ples rozhodně neužijete. Nebojte se proto šaty vyzkoušet a pořádně se v nich projděte. Pamatovat byste měla i na to, že něco jako univerzální dámské šaty neexistuje. Střih by měl odpovídat postavě a pokud se pyšníte „hruškovitými“ proporcemi, vyberte si šaty s rovným výstřihem. Vyzývavější dekolt hravě odpoutá pozornost od širších boků. Neméně efektivní jsou i dvojbarevné šaty s tmavším spodkem a světlejším vrškem. Při výběru šatů vám přejeme šťastnou ruku!