Móda a styl

Plesová sezóna vrcholí, staňte se aspoň pro jednou hvězdou večera

Rozhodla jste se, že vyrazíte na ples nebo jinou společenskou událost, ale vzápětí došla k závěru, že nemáte co na sebe? Nechcete-li si udělat ostudu, rozhodně neuvažujte o modelu, kterým jste se blýskla loni. Staňte se hvězdou večera i letos a pořiďte si pro onu příležitost šaty, za které by se nemusela stydět ani princezna. Nakupování společenských šatů je ovšem poměrně komplikovaná záležitost a zapotíte se během ní mnohem více než při výběru jiného oblečení. Pokud si nejste jistá, podle čeho se řídit a na co si dát pozor, jsou následující odstavce určeny právě vám. Sestavili jsme pro vás několik tipů, které vám budou při výběru šatů na ples nápomocné.

Nestůjte stranou

Ples je společenská akce a měla byste se na ni bavit. Není důvod stát stranou – to můžete rovnou zůstat doma. Nebojte se proto sáhnout po odvážnějším modelu s moderním střihem a nehrajte si na šedou myš. I tak se však budete muset řídit určitými pravidly a to především tehdy, chystáte-li se vyrazit na skutečně důležitou událost. Právě tehdy jsou vhodné dlouhé šaty a to bez ohledu na váš věk. Vzít si na důležitou společenskou akci koktejlky by bylo přinejmenším nevhodné. Jistá omezení se týkají i barev. Zejména starší ročníky by se měly zcela vyvarovat černé – ta totiž zdůrazňuje vrásky, což určitě nechcete. Vyměňte ji proto za některou z trendy barev. Nabízí se olivová, tmavě modrá nebo vínová.

Šaty vám musí padnout

To, že se vám šaty líbí, je samozřejmě velmi důležité, ale mnohem důležitější je skutečnost, zda se v nich cítíte dobře. V modelu, který vás tlačí nebo omezuje v pohybu, si ples rozhodně neužijete. Nebojte se proto šaty vyzkoušet a pořádně se v nich projděte. Pamatovat byste měla i na to, že něco jako univerzální dámské šaty neexistuje. Střih by měl odpovídat postavě a pokud se pyšníte „hruškovitými“ proporcemi, vyberte si šaty s rovným výstřihem. Vyzývavější dekolt hravě odpoutá pozornost od širších boků. Neméně efektivní jsou i dvojbarevné šaty s tmavším spodkem a světlejším vrškem. Při výběru šatů vám přejeme šťastnou ruku!

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije