Co je titul MBA a proč je o něj stále větší zájem?

Některé obory jsou bezpochyby atraktivnější než ostatní. Chcete-li studovat něco, co má budoucnost, vsaďte na ekonomii, finančnictví, obchod nebo třeba investice. Zásadní je ovšem výběr té správné školy. Tedy instituce, ve které se nebudete biflovat skripta plné nezáživných a neaktuálních informací. A právě to nabízí prestižní škola European School of Business & Management (ESBM), na které můžete získat titul MBA (Master of Business Administration). Zajímají vás podrobnosti?

Co byste měli o MBA vědět?

Studium MBA je určeno zejména zástupcům středního a vrcholového managementu a jeho cílem je prohloubení a získání dalších znalostí v oboru. Potenciální uchazeči musí splňovat určité podmínky – většinou jde o ukončené vysokoškolské vzdělání (min. bakalářský stupeň), případně profesní vzdělání v programu BBA, nebo doložená praxe v řídící či manažerské pozici. Oproti klasickému studiu je v rámci programu MBA kladen důraz především na praxi. Jeho absolventi získají titul MBA, který se uvádí za jménem. Na ESBM vyučuje tým špičkových lektorů, kteří zastávají vysoké posty v různých řídících funkcích. O vaše vzdělání se tak nebudou starat pouze teoretici, ale hlavně zkušení profesionálové, kteří mimo svou lektorskou činnost působí i na odborných postech v různých oblastech vyššího managementu. ESBM navíc vychází z efektivního Oxfordského systému výuky, který je zaměřen na rozvoj logických dovedností a jejich uplatnění v reálném životě.

Jak probíhá studium MBA na ESBM?

Studium MBA trvá jeden rok a probíhá formou e-learningu v kombinaci s interaktivními workshopy. Můžete ho zahájit kdykoliv v průběhu roku, takže nebudete muset čekat na zahájení nebo naplnění požadovaného oboru určitým počtem uchazečů. Obrovskou výhodou online studia je flexibilita, díky které ho mohou absolvovat i vytížení manažeři. S lektory se studenti setkávají v rámci výukových dnů, případně s nimi konzultují prostřednictvím videokonferencí. Hlavním důvodem, proč se investice do vzdělání v programu MBA vyplatí, je budoucí uplatnění na pracovním trhu. Titul MBA má svou prestiž u nás i v zahraničí a personalisté mu kladou při výběru nových řídících pracovníků stále větší váhu. Kompletní informace o studiu najdete na www.esbm.cz.

Publikováno: 30. 03. 2017

Kategorie: Horké tipy

Autor: Honza Vodička

Tagy: studium mba | titul mba