Auto/moto

Na Karoq se čeká podstatné déle než na ostatní škodovky

Líbí se vám nové SUV Škoda Karoq? Pak si na něm budete muset počkat, a to o něco déle než na jakoukoliv jinou škodovku. Automobilka uvedla, že dlouhé čekací lhůty způsobila velká poptávka. Nejrychlejší dodávky nyní trvají 18 týdnů. Konkrétně jde o model s motorem 1,6 TDI či 2,0 TDI.

Škoda Karoq vzbudila pořádný rozruch a patří k nejžádanějším vozům ve své kategorii. Pro srovnání – ostatní modely značky Škoda jsou dostupné v rozmezí sedmi až patnácti týdnů. Nejžádanější verzí Karoqu je automobil s motorem 1,5 TSI (110 kW), automatickou převodovkou DSG a výbavovým stupněm Style.

Autorizovaní prodejci potvrdili, že čekací lhůta na nejžádanější variantu může dosáhnout až 12 měsíců. V praxi jsou lhůty individuální a vždy záleží na konkrétní konfiguraci, přítomnosti jednotlivých prvků a výbavovém stupni.

Automobilka na situaci zareagovala řadou opatření, které by měly vést ke zkrácení dodací lhůty. Například tím, že rozšířila výrobu z továrny v Kvasinách i do závodu v Madé Boleslavi. Navzdory vysoké poptávce by se měly termíny během roku stabilizovat na únosnou mez.

Drtivou většinu prodejce tvoří vozy vybavené na základě individuálních požadavků zákazníků. Pouhých 10 % pak skladové vozy, které jsou k dispozici okamžitě.

V Kvasinách se nové SUV začalo vyrábět ke konci července 2017, ale do prodeje se vůz oficiálně dostal až 18. října. V mezidobí škoda evidovala na Karoq více než 3500 předobjednávek. Celkem pak vloni z výrobních linek sjelo přes 6300 nástupců modelu Yeti.

Karoq si ve srovnání s Yetim polepšil o 16 cm na délku a o 3,5 cm na šířku. Navíc dostal i větší zavazadlový prostor (521 litrů a v případě sklopených sedadel 1630 litrů). Cena modelu s motorem 1,0 TSI (85 kW) začíná na částce 529 tisíc korun. Podrobnosti najdete na www.auto-poly.cz.

Štítky

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije