Domů » Na Karoq se čeká podstatné déle než na ostatní škodovky
Auto/moto

Na Karoq se čeká podstatné déle než na ostatní škodovky

Líbí se vám nové SUV Škoda Karoq? Pak si na něm budete muset počkat, a to o něco déle než na jakoukoliv jinou škodovku. Automobilka uvedla, že dlouhé čekací lhůty způsobila velká poptávka. Nejrychlejší dodávky nyní trvají 18 týdnů. Konkrétně jde o model s motorem 1,6 TDI či 2,0 TDI.

Škoda Karoq vzbudila pořádný rozruch a patří k nejžádanějším vozům ve své kategorii. Pro srovnání – ostatní modely značky Škoda jsou dostupné v rozmezí sedmi až patnácti týdnů. Nejžádanější verzí Karoqu je automobil s motorem 1,5 TSI (110 kW), automatickou převodovkou DSG a výbavovým stupněm Style.

Autorizovaní prodejci potvrdili, že čekací lhůta na nejžádanější variantu může dosáhnout až 12 měsíců. V praxi jsou lhůty individuální a vždy záleží na konkrétní konfiguraci, přítomnosti jednotlivých prvků a výbavovém stupni.

Automobilka na situaci zareagovala řadou opatření, které by měly vést ke zkrácení dodací lhůty. Například tím, že rozšířila výrobu z továrny v Kvasinách i do závodu v Madé Boleslavi. Navzdory vysoké poptávce by se měly termíny během roku stabilizovat na únosnou mez.

Drtivou většinu prodejce tvoří vozy vybavené na základě individuálních požadavků zákazníků. Pouhých 10 % pak skladové vozy, které jsou k dispozici okamžitě.

V Kvasinách se nové SUV začalo vyrábět ke konci července 2017, ale do prodeje se vůz oficiálně dostal až 18. října. V mezidobí škoda evidovala na Karoq více než 3500 předobjednávek. Celkem pak vloni z výrobních linek sjelo přes 6300 nástupců modelu Yeti.

Karoq si ve srovnání s Yetim polepšil o 16 cm na délku a o 3,5 cm na šířku. Navíc dostal i větší zavazadlový prostor (521 litrů a v případě sklopených sedadel 1630 litrů). Cena modelu s motorem 1,0 TSI (85 kW) začíná na částce 529 tisíc korun. Podrobnosti najdete na www.auto-poly.cz.

Štítky

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Kde to žije