Jaký šampon pro psa? Takový, který je jako stvořený pro jeho srst a pokožku!

Hygiena je půl zdraví, což platí nejen pro nás lidi, ale také pro zvířata. Buďte trochu vnímavější a pozorujte je, kolik času očistě věnují. Z některých živočišných druhů bychom si měli vzít příklad... Ale jsou i tvorové, kteří si s hygienou příliš hlavu nelámou a bez jakýchkoliv výčitek položí zablácené tlapky na vaši novou sedačku. A o kožichu, se kterým na zahradě vytřeli všechny kouty, se raději ani nezmiňujeme. Ale k věci – máte doma psa? V tom případě se pravidelnému mytí nevyhnete, a ani byste neměli.

Lidské šampony jsou pro psy absolutně nevhodné

Každý pes by se měl alespoň jednou za čas vykoupat. Očista prospěje jemu i vám, ale nesmíte podcenit výběr kosmetiky. Uvědomte si, že pH psí pokožky je jiné než lidské a proto používejte výhradně šampony pro psy. Ta trhu je široké spektrum výrobků a možná budete mít problém vybrat ten správný. Nedělejte z toho vědu a zvolte přípravek, který odpovídá danému typu srsti, specifickým potřebám, případně je přímo určen pro vaše plemeno. Ve specializované prodejně vám rádi doporučí vhodný produkt, případně se zeptejte veterináře.

Nabídka psí kosmetiky je bohatší, než si myslíte

Pro eliminaci parazitů, jakožto i efektivní prevenci, jsou jako stvořené speciální šampony pro psy s antiparazitní složkou. Pokud vašeho čtyřnohého kamaráda trápí blechy nebo jiní cizopasníci, neváhejte. Některé luxusní šampony pro psy navíc obsahují látky, které obohatí pokožku o důležité látky. V praxi jde např. o extrakty z tea tree nebo aloe, které jsou nedílnou součástí kosmetických přípravků pro lidi. Ale abychom byli trochu konkrétnější, mezi vynikající šampony patří značka I love Pet Head. K mání jsou přípravky určené pro rychlé mytí, citlivou kůži, pro snadné rozčesávání kudrnaté srsti, ale také šampony se zklidňujícími účinky. Za zmínku však stojí také další výrobci – Trixie a Tropiclean.

Kde seženete šampony pro psy levně?

Luxusní i levné šampony pro psy výše zmíněných značek můžete koupit z pohodlí domova ve specializovaném e-shopu www.mujmazlik.cz. Seženete zde také spoustu dalších přípravků, veškeré chovatelské potřeby a v neposlední řadě špičkové krmivo za super cenu.

Publikováno: 05. 12. 2014 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Honza Vodička

Tagy: jak vybrat šampon pro psa