Jak okamžitě a levně dosáhnout tepelné pohody ve výrobní hale nebo na stadionu?

Vytopit halu, sklad nebo větší výrobní prostory není ani zdaleka tak jednoduché jako tomu je v případě běžné domácnosti. Prostřednictvím klasických otopných systémů sice požadované teploty nakonec dosáhnete, ale ne vždy ekonomicky a efektivně. Výdaje za energie sice nebudou nízké tak jako tak, ale špatně zvolené vytápění se může až několikanásobně prodražit. Přesto však existuje způsob, jak na vytápění haly nebo jiných velkých prostor vyzrát. Chcete se dozvědět více? Mezi nejefektivnější způsoby vytápění patří sálavé teplo, které produkují plynové infrazářiče Schwank. Možná vás překvapí, že nejde o revoluční novinku, ale o osvědčený systém, který výrobce vyvíjí již 80 let.

Infrazářiče Schwank jsou světovou jedničkou

Zakladatelem společnosti Schwank byl Günther Schwank, který se již od samého počátku fungování firmy zasadil o to, aby se stala předním dodavatelem tohoto typu vytápění na světě. Díky neustálému vývoji a inovacím se značka Schwank stala jedničkou a v současné době zařízení využívá více než 2 miliony klientů. Masivní rozšíření infrazářičů je známkou jejich nezpochybnitelné kvality a vlastností, které jiné otopné systémy nabídnout nemohou. Využívají je malé firmy i mezinárodní giganti a to nejen v multifunkčních halách nebo skladech, ale také na sportovištích, ve školních tělocvičnách či v restauračních zařízeních. Velmi praktické je především ve venkovních prostorách jako jsou terasy.

Proč právě sálavé vytápění?

Podstatou vytápění infrazářičem je okamžité nastolení tepelné pohody s vynaložením minimálních nákladů. Sálavé vytápění hal funguje na principu výdeje elektromagnetického vlnění, které se nerozptyluje do okolí, ale ohřívá až objekt, na který narazí. Tento způsob vytápění se vyplatí také na fotbalových stadionech, kde se díky infrazářičům vytvoří až 10°C rozdíl mezi teplotou na tribuně a okolím. Mezi výhody však nepatří jen rychlé nastolení tepelné pohody a úspora energie, ale také to, že během provozu nedochází k víření prachu, vzniku průvanu a tepelného polštáře pod střechou. Další informace najdete na www.schwank.cz.

Publikováno: 30. 03. 2014

Kategorie: Horké tipy

Autor: Honza Vodička

Tagy: plynové infrazářiče | plynové infrazářiče schwank