Temnota nemá v moderním bydlení místo

Pustili jste se do zařizování nového bydlení? V tom případě byste neměli zapomenout na vhodné osvětlení, které je nedílnou, ale opomíjenou součástí každého moderního interiéru. Lustry, lampy a lampičky dokáží hotové divy. I velmi temná zákoutí změní k nepoznání a v domácnosti vykouzlí nezaměnitelnou atmosféru. Při výběru se ovšem neorientujte pouze na intenzitu prosvětlení, ale i na samotný design svítidel. Moderní lampa se může lehce stát výrazným dekorativním prvkem, který interiéru dodá na estetice.

Světlo nepodceňujte!

Dominantou každé místnosti vždy byla a stále zůstává centrální lampa. Ty jsou nezbytné zejména v interiérech, které trpí nedostatkem přirozeného denního světla. Pro většinu lidí je centrální stropní osvětlení jakousi nutností, což ovšem není důvod propadat obvyklým klišé. Naopak, zapojte kreativitu a vyberte si svítidlo tak, aby zapadalo do celkového stylu místnosti. Zohledněte i výšku stropů a podle toho volte konkrétní typ. Do interiérů s vyššími stropy jsou vhodné masivnější lustry nebo závěsná osvětlení. Nedostatek světla v místnostech s nižším stropem můžeme kompenzovat nástěnným svítidlem nebo stojací lampou. Chcete-li prostor maximálně zpříjemnit, sáhněte po lampách s teplým žlutým světlem.

Po centrálním osvětlení přichází na řadu osvětlení plochy stolu v pracovně. Na tom by si měli nechat záležet zejména ti, kteří si berou práci domů a tráví u pracovního stolu dlouhé hodiny. I zde se však nemusíme upínat na nudné a stereotypní lampičky, ale naopak zvolit model, který je zároveň stylovou dekorací.

Nové osvětlení jedině od odborníků

Jedním z největších prodejců svítidel světoznámých výrobců jako je Philips, Osmont, Massive nebo Modusr, je i společost Elektro S.M.S. s.r.o., která provozuje internetový obchod svitidla-svetla-osvetleni.cz. Preferujete-li nákup z pohodlí domova, rozhodně byste e-shop neměli přehlédnout. Součástí pestré nabídky je kompletní sortiment, ve kterém najdete vše od kabelů až po opravdu netradiční designová svítidla. Právě ty dodají vašemu bydlení punc originality. Nabídka produktů je pravidelně doplňována a nebudete-li vědět s výběrem rady, můžete se kdykoliv obrátit na kvalifikované specialisty. Osvětlení můžete zakoupit v některé z kamenných prodejen a před nákupem si je „osahat“.

Publikováno: 18. 02. 2013

Kategorie: Bydleni

Autor: Honza Vodička

Tagy: lampy | moderní osvětlení | světla | světlo