Finance

Která půjčka je ta pravá?

Potřebujete půjčit peníze, ale neorientujete se v pestrém spektru často velmi rozdílných finančních produktů? Sestavili jsme pro vás praktický přehled nejběžnějších typů půjček, který vám pomůže s výběrem vhodného produktu.

Krátkodobé půjčky

Někomu stačí na překlenutí dočasně nepříznivé finanční situace menší obnos v řádu tisíců nebo několika málo desítek tisíc a navíc se nechce věřiteli upisovat na delší dobu, než je nezbytně nutné. Právě pro tento typ klientů je u nebankovních společnosti připravena takzvaná okamžitá půjčka se splatností v řádu několika týdnů. Většinou se obejdete bez dokladu o výši příjmů a celou transakci vyřídíte z pohodlí domova. Pokud vám přeci jen není proti srsti dlouhodobější úvazek a zároveň byste rádi neustále disponovali finanční rezervou, kterou můžete libovolně čerpat a splácet zároveň, vsaďte na kreditní kartu. Kreditky jsou spojeny s bezúročným obdobím, v rámci kterého se na čerpané finance nevztahuje úrokové navýšení. Zároveň můžete počítat s rozličnými bonusy v podobě slev u vybraných prodejců apod. Kreditní karty však nejsou vhodné pro výběr hotovosti, tato operace totiž není zahrnuta v bezúročném období. Chcete-li si prohlédnout konkrétní parametry kreditní karty od ČSOB, klikněte zde.

Nebankovní půjčky s vyšším úvěrovým rámcem

Potřebujete vyšší obnos? V tom případě se připravte na ještě bohatší výběr než vak ho znáte u mikroúvěrů a zároveň vybírejte mnohem zodpovědněji. Ideální je zažádat o půjčku od některé z bankovních společností (spadají pod kontrolu ČNB) nebo nebankovních institucí, které jsou členy České leasingové a finanční asociace. Budete tak mít jistotu solidního jednání a přijatelných podmínek.

Vzhledem k obrovskému množství subjektů a ještě věší nabídky půjček, se vyplatí srovnat hned několik produktů. Jedině tímto způsobem zjistíte, zda je pro vaši situaci vhodnější financování prostřednictvím půjčky od ČSOB nebo jiné bankovní či nebankovní společnosti. V každém případě se nezapomeňte obeznámit se všemi podmínkami, které jsou obsaženy ve smlouvě a nikdy nepodepisujte něco, čemu nerozumíte.

Foto: sxc.hu

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije