Zelená káva a hubnutí: Skutečně funguje?

Vyzkoušeli jste již všechny dostupné přípravky, ale výsledek se nedostavil? Chcete se dostat do formy ještě předtím, než naplno propuknou letošní vánoční svátky, nebo s hubnutím začít po Novém roce? Zkuste to se zelenou kávou (green coffee) – fenoménem, o kterém se v poslední době píše stále častěji. Někteří uživatelé si ji vychvalují, jiní zase viditelný efekt nezaznamenali. Kde je pravda? Opravdu zelená káva funguje, nebo byste se ji měli vyhnout?

Co je to zelená káva?

Zelená káva jsou kávová zrna, která ještě neprošla pražením a proto se v nich uchoval dostatek kyseliny chlorogenové. Tato látka způsobuje pokles hladiny krevního cukru, na což tělo reaguje tak, že rychleji odbourává tuky. Z logiky věci vyplývá, že by pravidelné užívání tohoto doplňku stravy mělo vést k rychlejšímu úbytku váhy. A ano, skutečně tomu tak je, ovšem za předpokladu, že změníte životní styl. Jak tomu rozumět? Zelená káva funguje a organismus díky ní rychleji odbourává tuky. Nicméně podotýkáme, že pokud se nebudete hýbat a zdravě stravovat, pravděpodobně nezhubnete. Zelená káva není zázrak, který vás zbaví desítek kilogramů přebytečné tukové tkáně. Je skvělý pomocník, který proces hubnutí výrazně urychlí. Zároveň vám pomůže i z psychologického hlediska. Nastartuje vás na „správnou vlnu“ a donutí vás dodržovat nový režim.

Levná kvalitní zelená káva od Naturvity

Momentálně je na trhu spoustu přípravků a je velmi těžké se mezi nimi orientovat. V internetových diskuzích se těší velké popularitě zelená káva, kterou vyrábí společnost Naturvita a. s. Veselá. Tento významný český producent potravinových doplňků dodává výrobky do sítě lékáren a prodejen se zdravou výživou, ale k mání jsou také ve specializovaných e-shopech. Zelená káva Naturvita cps 60 má podobu tabletek. Jedna kapsle obsahuje 45 % chlorgenových kyselin a jde o velmi silný antioxidant. Stará se o to, aby v těle nedocházelo k nežádoucím chemickým reakcím a zajišťuje neutralizaci volných radikálů.

Publikováno: 01. 11. 2014

Kategorie: Zdraví

Autor: Honza Vodička

Tagy: zelená káva a hubnutí | zelená káva funguje | zelená káva zkušenosti