Tipy, jak si správně vybrat zahradní domek

Zvažujete, zda svou zahradu obohatit o zahradní domek? Možná právě tato dřevostavba může vyřešit váš problém s nedostatkem úložného prostoru a nejen to. Zahradní domek se nejčastěji používá jako obyčejná kůlna nebo úschovna pracovního či zahradního nářadí. Ovšem lidé, kteří smýšlejí kreativně vymysleli, že dřevostavba může sloužit i k daleko efektivnějším účelům. Co takhle mít vlastní domácí posilovnu uvnitř zahradního domku? To však zdaleka není všechno, způsobů existuje celá řada a my vám některé z nich v tomto článku představíme. Avšak především jsme si pro vás připravili pár užitečných rad a tipů, co znát před pořízením zahradního domku.

Jak je to se stavebním povolením?

Stavíte vlastní zahradní domek a nevíte, kdy musíte zažádat o stavební povolení? Pokud dodržíte následující pravidla, žádné nepotřebujete. Jestliže plánujete postavit opravdu rozměrnou dřevostavbu bez stavebního povolení, tak myslete na to, aby nepřesáhla 25 m2 a zároveň nebyla vyšší než 5 m. Podsklepení pouze do hloubky 3 m a maximálně jedno podlaží. Sousední pozemek by měl být vzdálený minimálně 2 m od dřevostavby.

Jak položit základy zahradního domku?

Dřevostavbu lze ukotvit hned několika způsoby, mezi nejčastější patří - betonový základ, zemní vruty a zámková dlažba. Příliš však nedoporučujeme zámkovou dlažbu kvůli tomu, že se vám stavba může po dlažbě začít posouvat. Betonový základ je ověřená klasika, avšak pracná a časově náročná varianta. Ideální způsob, jak dřevostavbu ukotvit jsou právě zemní vruty, které snadno a rychle zavrtáte a kvalitně tak domek přichytíte.

Jak šikovně využít zahradní domek?

  • Domácí posilovna
  • Dětský domek na hraní
  • Zahradní bar
  • Relaxační místnost
  • Domácí kancelář
  • Dílna

Publikováno: 16. 05. 2022

Kategorie: Bydleni

Autor: Hanka Trnková