Jak udržet optimální mikroklima v domácnosti?

Na tom, jak se doma cítíme, má zásadní vliv mikroklima. V průběhu letních měsíců by teplota neměla být příliš vysoká. V zimě je naopak nežádoucí chlad. Podaří-li se nám nastolit tzv. „tepelnou pohodu“, máme vyhráno. K tomu nám dopomáhají moderní zařízení v podobě klimatizací a tepelných čerpadel. Přemýšlíte o pořízení tepelného čerpadla nebo klimatizace i vy? V tom případě zpozorněte nad inovativními technologiemi japonské společnosti Daikin, která v daném segmentu patří mezi absolutní špičku.

Nízkoteplotní tepelná čerpadla

Společnost Daikin vyrábí nizkoteplotní systémy, které využívají účinné kompresory s nízkým elektronickým příkonem. Nízkoteplotní tepelná čerpadla mají vysoký topný výkon i navzdory nízkým venkovním teplotám a počáteční investice se díky energetické nenáročnosti velmi rychle vrátí. Největší výhoda nízkoteplotních čerpadel spočívá v úspoře provozních nákladů a udržování optimálního komfortu. Ovládání je velmi snadné a uživatel má neustálý přehled nad aktuální teplotou i spotřebou. Hodí se do novostaveb i nízkoenergetických domů. Montáž nízkoteplotního čerpadla nevyžaduje žádné zemní práce. K provozu není zapotřebí ani komín nebo odvětrávací místnost pro vnitřní jednotku. Vnější jednotku lze umísti takřka kdekoliv.

Vytápět lze i klimatizací

Klimatizace slouží především k ochlazování vzduchu, nicméně ji lze používat také k vytápění. A je to právě vytápění klimatizací, které patří k vůbec nejekologičtějším způsobům vytápění. Obrovská výhoda tkví ve vzniku okamžitého tepla a energetická úspornost. Možná vás překvapí, že vytápění klimatizací je při stejném příkonu až trojnásobně účinná oproti přitápění elektrickými přímotopy. Společnost Daikin dlouhodobě patří mezi nejuznávanější výrobce klimatizací na světě a nedávno uvedla na trh model Emura. Její provoz je energeticky nenáročný (en. třída A+++) a chod velmi tichý (max. 19 db). Klimatizace Daikin Emura disponuje fotokalalytickým filtrem, který ze vzduchu odstraní i nepatrné částečky prachu, 3D průtokem zajišťujícím rovnoměrnou distribuci vzduchu a dalšími inovativními funkcemi. Za zmínku stojí také jednoduché ovládání prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu.

Daikin je správná volba

Rozhodnete-li se pro tepelné čerpadlo nebo klimatizaci značky Daikin, neprohloupíte. Zařízení patří k nejkvalitnějším na trhu, jejich instalace a údržba je snadná a návratnost vynaložené investice rychlá.

Publikováno: 27. 08. 2014 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Bydleni

Autor: Honza Vodička

Tagy: klimatizace daikin | nízkoteplotní tepelná čerpadla