Bydleni

Jak udržet optimální mikroklima v domácnosti?

Na tom, jak se doma cítíme, má zásadní vliv mikroklima. V průběhu letních měsíců by teplota neměla být příliš vysoká. V zimě je naopak nežádoucí chlad. Podaří-li se nám nastolit tzv. „tepelnou pohodu“, máme vyhráno. K tomu nám dopomáhají moderní zařízení v podobě klimatizací a tepelných čerpadel. Přemýšlíte o pořízení tepelného čerpadla nebo klimatizace i vy? V tom případě zpozorněte nad inovativními technologiemi japonské společnosti Daikin, která v daném segmentu patří mezi absolutní špičku.

Nízkoteplotní tepelná čerpadla

Společnost Daikin vyrábí nizkoteplotní systémy, které využívají účinné kompresory s nízkým elektronickým příkonem. Nízkoteplotní tepelná čerpadla mají vysoký topný výkon i navzdory nízkým venkovním teplotám a počáteční investice se díky energetické nenáročnosti velmi rychle vrátí.
Největší výhoda nízkoteplotních čerpadel spočívá v úspoře provozních nákladů a udržování optimálního komfortu. Ovládání je velmi snadné a uživatel má neustálý přehled nad aktuální teplotou i spotřebou. Hodí se do novostaveb i nízkoenergetických domů. Montáž nízkoteplotního čerpadla nevyžaduje žádné zemní práce. K provozu není zapotřebí ani komín nebo odvětrávací místnost pro vnitřní jednotku. Vnější jednotku lze umísti takřka kdekoliv.

Vytápět lze i klimatizací

Klimatizace slouží především k ochlazování vzduchu, nicméně ji lze používat také k vytápění. A je to právě vytápění klimatizací, které patří k vůbec nejekologičtějším způsobům vytápění. Obrovská výhoda tkví ve vzniku okamžitého tepla a energetická úspornost. Možná vás překvapí, že vytápění klimatizací je při stejném příkonu až trojnásobně účinná oproti přitápění elektrickými přímotopy.
Společnost Daikin dlouhodobě patří mezi nejuznávanější výrobce klimatizací na světě a nedávno uvedla na trh model Emura. Její provoz je energeticky nenáročný (en. třída A+++) a chod velmi tichý (max. 19 db). Klimatizace Daikin Emura disponuje fotokalalytickým filtrem, který ze vzduchu odstraní i nepatrné částečky prachu, 3D průtokem zajišťujícím rovnoměrnou distribuci vzduchu a dalšími inovativními funkcemi. Za zmínku stojí také jednoduché ovládání prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu.

Daikin je správná volba

Rozhodnete-li se pro tepelné čerpadlo nebo klimatizaci značky Daikin, neprohloupíte. Zařízení patří k nejkvalitnějším na trhu, jejich instalace a údržba je snadná a návratnost vynaložené investice rychlá.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Máš rád turistiku? Pak ti ve výbavě nesmí chybět funkční outdoorové kalhoty od značky Kilpi!

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije