Jak ušetřit za povinné ručení v roce 2014? Zeptejte se kalkulátoru na nejlevnější pojistku!

Dokážete si představit život bez svého vozu? Auta jsou naši věrní druhové, bez kterých bychom se nedostali včas do práce, pomáhají nám s těžkými nákupy a (většinou) jsou k dispozici vždy, když je potřebujeme. To však nedělají zadarmo a jejich provoz je spojen s celou řadou nákladů, které můžeme i nemůžeme ovlivnit. Mezi položky, na kterých lze velmi jednoduše ušetřit, patří povinné pojištění. Možná jste smlouvu o povinném ručení uzavřeli před mnoha lety a nemáte ani ponětí, že se „přeplácíte“. Nezoufejte, nic není ztraceno. Prozradíme vám, kde hledat nejlevnější zákonnou pojistku...

Pojištění dnes nabízí každý, stačí si vybrat

Doby, kdy Česká pojišťovna držela monopol a byla jediným subjektem, se kterým šlo uzavřít smlouvu o povinném ručení, jsou dávno ty tam. Pokud jste dění na trhu s povinným ručením nesledovali, uniklo vám, že ho dnes nabízí takřka každý pojišťovna. Konkurenční boj stlačil ceny zákonného pojištění auta na absolutní minimum a provozovatelé vozidel, kteří přešli k levnější pojišťovně, ušetřili až několik tisíc korun za rok.

Pojistné sice podražilo, ale stále je velmi levné

V posledním kvartále roku 2013 a na začátku letošního roku se sice ceny pojistného zvýšily (roli hrála nová legislativa), ale stále je možné výrazně ušetřit. A jak toho docílit? Srovnáním všech aktuálních nabídek.

Nejlevnější povinné ručení najdete online

Nechcete-li ztrácet čas vyhledáváním informací o povinném ručení od každé jednotlivé pojišťovny, nebo dokonce schůzkami s obchodními zástupci, využijte praktický online kalkulátor povinného ručení pro rok 2014. Jde o aplikaci, která je zcela zdarma a po zadání základních údajů o vás a vašem vozidle, vám „vyplivne“ nejvýhodnější variantu povinného ručení. Možná máte pochybnosti o objektivitě porovnávačů, ale ujišťujeme vás, že pojišťovny svým partnerům vyplácí přibližně stejné provize. Provozovatelé online kalkulátorů povinného ručení tak nemají důvod k mystifikaci uživatelů a poskytují jim poměrně přesné údaje. A není nic jednoduššího, než vyzkoušet porovnání povinného ručení pro rok 2014 na několika různých kalkulačkách. Co se týče samotného přechodu k nové pojišťovně, je rychlý a s administrativou vám ochotně pomůže zprostředkovatel pojištění nebo nová pojišťovna. Za ušetřené peníze si sice zdraví nekoupíte, ale v případě některých vozidel jde o nezanedbatelnou částku. Není jediný důvod, proč nechat stávající pojišťovně několik tisíc navíc.

Publikováno: 11. 07. 2014

Kategorie: Finance

Autor: Honza Vodička

Tagy: povinné ručení 2014 kalkulátor