Finance

Jak ušetřit za povinné ručení v roce 2014? Zeptejte se kalkulátoru na nejlevnější pojistku!

Dokážete si představit život bez svého vozu? Auta jsou naši věrní druhové, bez kterých bychom se nedostali včas do práce, pomáhají nám s těžkými nákupy a (většinou) jsou k dispozici vždy, když je potřebujeme. To však nedělají zadarmo a jejich provoz je spojen s celou řadou nákladů, které můžeme i nemůžeme ovlivnit. Mezi položky, na kterých lze velmi jednoduše ušetřit, patří povinné pojištění. Možná jste smlouvu o povinném ručení uzavřeli před mnoha lety a nemáte ani ponětí, že se „přeplácíte“. Nezoufejte, nic není ztraceno. Prozradíme vám, kde hledat nejlevnější zákonnou pojistku…

Pojištění dnes nabízí každý, stačí si vybrat

Doby, kdy Česká pojišťovna držela monopol a byla jediným subjektem, se kterým šlo uzavřít smlouvu o povinném ručení, jsou dávno ty tam. Pokud jste dění na trhu s povinným ručením nesledovali, uniklo vám, že ho dnes nabízí takřka každý pojišťovna. Konkurenční boj stlačil ceny zákonného pojištění auta na absolutní minimum a provozovatelé vozidel, kteří přešli k levnější pojišťovně, ušetřili až několik tisíc korun za rok.

Pojistné sice podražilo, ale stále je velmi levné

V posledním kvartále roku 2013 a na začátku letošního roku se sice ceny pojistného zvýšily (roli hrála nová legislativa), ale stále je možné výrazně ušetřit. A jak toho docílit? Srovnáním všech aktuálních nabídek.

Nejlevnější povinné ručení najdete online

Nechcete-li ztrácet čas vyhledáváním informací o povinném ručení od každé jednotlivé pojišťovny, nebo dokonce schůzkami s obchodními zástupci, využijte praktický online kalkulátor povinného ručení pro rok 2014. Jde o aplikaci, která je zcela zdarma a po zadání základních údajů o vás a vašem vozidle, vám „vyplivne“ nejvýhodnější variantu povinného ručení. Možná máte pochybnosti o objektivitě porovnávačů, ale ujišťujeme vás, že pojišťovny svým partnerům vyplácí přibližně stejné provize. Provozovatelé online kalkulátorů povinného ručení tak nemají důvod k mystifikaci uživatelů a poskytují jim poměrně přesné údaje. A není nic jednoduššího, než vyzkoušet porovnání povinného ručení pro rok 2014 na několika různých kalkulačkách.
Co se týče samotného přechodu k nové pojišťovně, je rychlý a s administrativou vám ochotně pomůže zprostředkovatel pojištění nebo nová pojišťovna. Za ušetřené peníze si sice zdraví nekoupíte, ale v případě některých vozidel jde o nezanedbatelnou částku. Není jediný důvod, proč nechat stávající pojišťovně několik tisíc navíc.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Máš rád turistiku? Pak ti ve výbavě nesmí chybět funkční outdoorové kalhoty od značky Kilpi!

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije