Jak vyřešit úložné prostory ve vašem bytě?

Ať už je váš byt pouze jednopokojovou garsonkou, nebo jste početná rodina, která disponuje prostorem hned o několika místnostech, dříve nebo později i vás postihne problém s nedostatkem místa a prostoru pro vaše věci. A to ať už to je vaše starší oblečení, oblečení vašeho dítěte, nebo třeba jeho hračky a další věci, které se s jeho přibývajícím věkem objevují. Problém však nastává v tom, kam s těmito věcmi.

Vyhazování nepřipadá v úvahu

Tím pravděpodobně nejjednodušším řešením je staré a nepotřebné věci vyhodit. Ne každý však na toto radikální řečení přistoupí, a raději hledá možné alternativy. A ty mohou být snadnější, než si sami myslíme. V našem bytě se totiž skrývá řada míst, které jsou doslova nevyužité. Především to je prostor těsně pod stropem, který můžeme jednoduše využít. Stačí pouze několik polic a vhodně zvolené papírové krabice, které na ně umístíme. Ty tak nejenom že poslouží pro úschovu nepotřebných věcí, ale navíc se mohou stát i příjemným doplňkem, například do ložnice či dětského pokoje, kam určitě při zvolení vhodné barvy perfektně padnou.

Podobných prostorů je po celém bytě několik

Stejně, jako existují prostory nad vámi, určitě můžete využít takové, které jsou nevyužité přímo u země. I když nemáte postel s úložným prostorem, jistě lze i pod ní leccos schovat, pokud je to uloženo v zajímavých obalech, ideálně také krabicích, či zhotovených dřevěných zásuvkách. V tomto ohledu lze skvěle improvizovat, a koupit si tak třeba konferenční stolek, který je sám o sobě poměrně velkorysým úložným prostorem. I ten nejenom že do vašeho bytu skvěle padne, ale může vyřešit i další problémy s místem. A podobných možností do vašeho bytu určitě vymyslíte spoustu, a tak nebude nikdy nutné vyhodit nic z toho, o čem si říkáte, že by se mohlo někdy v budoucnu hodit – i když jak všichni víme, jenom málokdy to tak skutečně bude.

Foto: sxc.hu

Publikováno: 28. 11. 2013

Kategorie: Bydleni

Autor: Honza Vodička

Tagy: úložný prostor