Trampolína - ideální dárek, který potěší každé dítě

Lámete si hlavu nad tím, čím uděláte svým malým ratolestem radost, ať už při příležitosti narozenin, Vánoc, a nebo zkrátka jen tak? Skvělou volbou je trampolína, na které se vaše děti pohybově vyřádí a zažijí spoustu zábavy. Při vybírání vhodné trampolíny byste měli věnovat pozornost těmto faktorům:

1) Bezpečnost

Bezpečnost vždy byla, je, i bude nejdůležitějším kritériem, zvláště pak, jedná-li se o ty nejmenší. Vybírejte proto pečlivě a dívejte se na nosnost trampolíny. Většina výrobců udává kolik trampolína snese váhy (neberte ji však doslova). Pokud výrobce udává, že trampolína snese 100 kg váhy, nemyslí tím jedince vážícího 100 kg, ale maximálně 4 děti o váze 25 kg.(váha se lépe rozloží a nevytváří tak na skákací plochu trampolíny příliš velký tlak). Bezpečnostní příslušenství, které by měla trampolína obsahovat: -Ochranná síť (trampolíny s ochrannou sítí jsou pro děti vhodnější -Dolní ochranná síť -Schůdky -Sada pro ukotvení trampolíny - Krycí plachta trampolíny

2) Jak velkou trampolínu zvolit?

Do panelových bytů nebo pokojů v rodinných domech doporučujeme vybrat menší trampolínu do průměru cca 140 cm. Plánujete-li si však pořídit venkovní trampolínu, budou vaše možnosti mnohem širší. Obecně platí, že čím větší trampolína, tím více zábavy. Výběr tvaru je individuální a obvykle se budete moct rozhodnut mezi kruhovou a obdélníkovou variantou. Alternativou může být trampolína zabudovaná do země, která nepotřebuje ochranné sítě a mnohem lépe zapadne do koloritu vaší zahrady.

3) Montáž a údržba trampolíny

Dbejte na to, aby trampolína stála na rovném povrchu a byla pevně ukotvena. Výrobci také doporučují při montáži ocelových částí mazat spoje grafitovou vazelínou, která zabrání vrzání a prodlouží životnost konstrukce. S údržbou trampolín naopak není žádný problém. Nečistoty se dají lehce smést nebo očistit vodou. Na zimu však doporučujeme dětské trampolíny schovávat. Sníh a nízké teploty mohou životnost konstrukce výrazně snížit.

Publikováno: 06. 08. 2013 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Zábava

Autor: Honza Vodička

Tagy: dětské trampolíny | jak vybrat trampolínu | trmpolíny