Chutné espresso snadno a rychle

Dokážete si představit polední pauzu bez kávy? Někteří z nás si horký nápoj dopřávají i několikrát denně a nevzdají se ho ani za cenu zdravotních komplikací. Pochutina sama o sobě sice škodlivá není, jedincům s vysokým krevním tlakem však lékaři doporučují pití kávy omezit, nebo s ním přestat úplně. My ostatní se nemáme čeho bát. Podle odborníků, kteří účinky dlouhodobě zkoumají, může být pravidelná konzumace zdraví prospěšná. Pomineme-li výrazné zlepšení koncentrace, pak je to právě prevence vůči některým formám rakoviny, která nás může k občasnému pití přimět. A jakým variantám holdujeme zdaleka nejraději?

Vyberte si podle chuti

Doby, kdy bylo v obchodech jen pár základních druhů kávy (navíc nevalné kvality), jsou nenávratně pryč a my si tak můžeme vychutnat kvalitní směsi s nezaměnitelnou harmonickou chutí a vůní. Značné popularitě se těší zejména espresso, které je typické jemně nahořklým aroma. Neméně oblíbené je i latte machiato a kávový nápoj capucinno. Abychom dosáhli perfektního výsledku, nevyhneme se dodržování určitých zákonitostí, které jsou s přípravou kávy pevně spojeny. Náročnější příprava je také důvodem, proč raději volíme jiné druhy nápojů, které nám nezaberou tolik volného času. K tomu, abychom si mohli dopřát dokonalé espresso třeba i několikrát denně, nám přitom stačí elegantní pomocník, jako je Bosch Tassimo.

Nechte techniku pracovat za vás

Příprava vynikajícího espressa, latte machiata, capuccina a dalších nápojů, už nemůže být jednodušší. Kávovary Tassimo a jemu podobné totiž udělají všechnu špinavou práci za nás. Stačí vložit kapsli se směsí a chvíli počkat. Moderní kávovary nachází pevné místa nejen v kuchyni, ale i kanceláři, kde se rychlá příprava hodí dvojnásob. Přemýšlíte-li o vhodném dárku pro vaše blízké, mohlo by to být právě přístroj na přípravu kávy. Za skvělou cenu ho pořídíte ve virtuálních regálech či kamenných prodejnách oblíbeného elektro specialisty LevnéElektro.cz.

Publikováno: 02. 11. 2012 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Horké tipy

Autor: Honza Vodička

Tagy: bosch tassimo | cappucino | espresso | kávovar | kávovary | latte machiato | tassimo