Domů » Chutné espresso snadno a rychle
Horké tipy

Chutné espresso snadno a rychle

Dokážete si představit polední pauzu bez kávy? Někteří z nás si horký nápoj dopřávají i několikrát denně a nevzdají se ho ani za cenu zdravotních komplikací. Pochutina sama o sobě sice škodlivá není, jedincům s vysokým krevním tlakem však lékaři doporučují pití kávy omezit, nebo s ním přestat úplně. My ostatní se nemáme čeho bát. Podle odborníků, kteří účinky dlouhodobě zkoumají, může být pravidelná konzumace zdraví prospěšná. Pomineme-li výrazné zlepšení koncentrace, pak je to právě prevence vůči některým formám rakoviny, která nás může k občasnému pití přimět. A jakým variantám holdujeme zdaleka nejraději?

Vyberte si podle chuti

Doby, kdy bylo v obchodech jen pár základních druhů kávy (navíc nevalné kvality), jsou nenávratně pryč a my si tak můžeme vychutnat kvalitní směsi s nezaměnitelnou harmonickou chutí a vůní. Značné popularitě se těší zejména espresso, které je typické jemně nahořklým aroma. Neméně oblíbené je i latte machiato a kávový nápoj capucinno. Abychom dosáhli perfektního výsledku, nevyhneme se dodržování určitých zákonitostí, které jsou s přípravou kávy pevně spojeny. Náročnější příprava je také důvodem, proč raději volíme jiné druhy nápojů, které nám nezaberou tolik volného času. K tomu, abychom si mohli dopřát dokonalé espresso třeba i několikrát denně, nám přitom stačí elegantní pomocník, jako je Bosch Tassimo.

Nechte techniku pracovat za vás

Příprava vynikajícího espressa, latte machiata, capuccina a dalších nápojů, už nemůže být jednodušší. Kávovary Tassimo a jemu podobné totiž udělají všechnu špinavou práci za nás. Stačí vložit kapsli se směsí a chvíli počkat. Moderní kávovary nachází pevné místa nejen v kuchyni, ale i kanceláři, kde se rychlá příprava hodí dvojnásob. Přemýšlíte-li o vhodném dárku pro vaše blízké, mohlo by to být právě přístroj na přípravu kávy. Za skvělou cenu ho pořídíte ve virtuálních regálech či kamenných prodejnách oblíbeného elektro specialisty LevnéElektro.cz.

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Kde to žije