Ninebot: Futuristická dvoukolka, která je levnější než Segway

Chození pěšky je bezesporu zdravé, ale existují mnohem efektivnější způsoby, jak se dostat z bodu A do bodu B. Můžete si nazout brusle, osedlat bicykl, usednout na motorku nebo do auta. Všechny zmíněné varianty mají svá pro i proti, nicméně žádná z nich není tak stylová jako balanční elektrická dvoukolka. Nic vám to neříká? Možná tento nevšední dopravní prostředek s futuristickým designem znáte pod názvem Segway. Perfektně se ovládá – stačí lehký předklon a vyrazíte kupředu, náklonem vzad zase couváte. Dvoukolky jsou poměrně rychlé a transport díky nim získává úplně nový rozměr.

Segway je perfektní, bohužel příliš drahý

Elektricky napájené dvoukolky se dostaly na trh v roce 2001 a již od počátku dominovala značka Segway. Uplatnění netradičních vozítek je velmi široké – využívají se pro pohyb ve městě, v terénu, ale také v halách a skladech. Okamžitě se dostaly do středu zájmu, a to jak v soukromém, tak i veřejném sektoru. Staly se synonymem snadné, ekologické a svižné dopravy, nicméně spoustu potenciálních zájemců odradila vysoká pořizovací cena. V současné době naštěstí existuje levnější a přesto plnohodnotná alternativa. Značce Segway se zrodila konkurence v podobě elektrických dvoukolek Ninebot.

Proč si pořídit balanční dvoukolku Ninebot?

Největší výhoda balančních dvoukolek Ninebot tkví v průměru o 40 % nižší pořizovací ceně oproti vozítkům značky Segway. Levnější však v tomto případě neznamená méně kvalitní. Výrobky Ninebot jsou naopak z technologického i bezpečnostního hlediska plně srovnatelné. Design je otázkou osobního vkusu, ale laická i odborná veřejnost ho hodnotí velmi kladně. balancni-dvoukolka Co se týče bližších technických parametrů, dvoukolky Ninebot pohání dva vysokokapacitní Li-ion akumulátory, které zajišťují 20 – 30 km dojezdovou vzdálenost (závisí na náročnosti terénu, váze a rychlosti jízdy). O pohyb se stará vyspělý procesor, který dává pokyny dvěma výkonným a maximálně úsporným elektromotorům. A stabilitu garantuje záložní kontrolní systém, který neustále kontroluje stoprocentní funkčnost klíčových okruhů.

Do města, terénu i na golfový trávník

Rozhodnete-li se pro vlastní dvoukolu Ninebot, budete si moc vybrat mezi čtyřmi základními variantami. Do města (zpevněný a rovný povrch) je jako stvořený typ Ninebot-CITY, do terénu Ninebot-OFFROAD a na golfové hřiště Ninebot-GOLF, který disponuje držákem golfových bagů. Horkou novinkou je model NINEBOT, kterého lze ovládat prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu. Tak co vy na to? Pořídíte si dopravní prostředek budoucnosti současnosti? Ninebot rozhodně stojí za zvážení... ninebot-dvoukolka

Publikováno: 14. 02. 2015 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Horké tipy

Autor: Honza Vodička

Tagy: balanční dvoukolka | ninebot | segway