Nepodceňujte výběr pracovních oděvů pro zaměstnance

Každý zaměstnavatel má spoustu povinností. Mimo jiné musí zajistit, aby měli zaměstnanci vhodné ochranné pomůcky. Mezi ty základní, ve kterých se neobejdou pracovníci napříč většinou oborů, patří pracovní rukavice a montérky. Jak ale vybrat ty správné? To se dozvíte v dnešním manuálu.

Jak vybrat pracovní rukavice?

V prvé řadě si ujasněte, v rámci jakých činností budou vaši zaměstnanci pracovní rukavice používat. Na trhu je obrovské množství různých typů rukavic, které se liší nejen odolností, ale také specifickými vlastnostmi. Prostředí, ve kterém se budou pracovníci pohybovat, je rozhodující. K základním typům rukavic patří jednorázové, úklidové, textilní, kombinované či kožené. Natrefíte také na speciální antivibrační, kovové, neoprénové, chemicky odolné či protipořezové rukavice. Je logické, že člověk, který pracuje s motorovou pilou, potřebuje jiné rukavice než elektrikář. Prioritou pracovních rukavic je ochrana. Navíc musí být maximálně pohodlné a nesmí nijak omezovat v pohybu. Musí co nejtěsněji přiléhat k dlaním a přesně sedět v prostorech mezi prsty. Ve špičkách prstů by naopak měly být volnější.

Jak vybrat montérky?

S montérkami je to podobné jako s rukavicemi. Musí zaměstnance chránit a zároveň mu poskytnou dostatečný komfort. Ostatně jde o oblečení, ve kterém se bude pohybovat po celou dobu. Opět přihlédněte k činnosti, kterou bude pracovník vykonávat a podle toho zvolte materiál. K mání jsou klasické textilie, ale také antistatické (vhodné pro elektrikáře) či ohnivzdorné (pro svářeče) materiály apod. Některé montérky mají zdvojenou látku v zádové oblasti, což přijde vhod třeba v autodílně. Praktické je také polstrování v oblasti kolen.

V zásadě rozlišujeme tyto základní typy montérek:

montérky s laclem – v náprsní kapse poskytují další úložný prostor. Navíc u nich nehrozí, že budou padat jako klasické montérkové kalhoty na pásek. montérková kombinéza – v některých oborech je nošení kombinézy dokonce povinné. Overal poskytuje vyšší stupeň ochrany než běžné dvojdílné montérky. montérkové kalhoty – jsou vhodné pro pracanty, kteří preferují klasický střih. Zvolíte-li montérkové kalhoty, nezapomeňte na montérkovou blůzu.

Nechte si poradit od profesionálů. Ušetříte čas i peníze

Kritérií, které musíte při výběru pracovních ochranných pomůcek zohlednit, je mnohem více. Pokud si nevíte rady, obraťte se na specialisty z firmy BESTAFE, kteří dodávají kvalitní zboží od prověřených výrobců. Při výběru vám rádi doporučí vhodné produkty. V e-shopu na obchod.bestafe.sk najdete nejen montérky a rukavice, ale také helmy, ochranné brýle a spoustu dalších pomůcek, bez kterých se vaši zaměstnanci neobejdou. Myslete na jejich bezpečí a investujte do pracovních oděv, které vydrží!

Publikováno: 13. 10. 2014 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Nakupování

Autor: Honza Vodička

Tagy: jak vybrat montérky | jak vybrat pracovní rukavice