Elektronika

Je pro digitální videokamery na trhu místo? Nevystačíme si se smartphony a foťáky?

Starší generace si věrně pamatuje někdejší boom analogových videokamer, které se u nás začaly rozšiřovat zhruba v polovině 90. let. Ti méně movitější pak pravidelně navštěvovali půjčovny, aby mohli „na věky“ zachytit alespoň pár neopakovatelných momentů v podobě narozeninových oslav či dovolené v Chorvatsku. A jak plynul čas, cena elektroniky klesala a na trhu se objevily dostupnější digitální kamery. Stejně tak se ale rozšířila funkcionalita fotoaparátů, se kterými lze momentálně pořídit poměrně ucházející videosekvence. A z mobilních telefonů se staly multifunkční zařízení a aby toho nebylo málo, přibyly všudypřítomné tablety. Nabízí se proto otázka – je pro digitální kamery na trhu místo?
Proč si kupujeme komfortní a rychlá auta, když se z místa A do místa B přepravíme i v čínském plagiátu? Důvod je každému jasný a to samé platí i v případě digitální kamery. S chytrým telefonem a tablem sice videosekvence pořídíte, ale kvalitou se v žádném případě záznamu z kamery nevyrovnají. A to samé platí i o fotoaparátech – opravdu kvalitní video natočíte jen s pořádně „nabušeným“ modelem, jehož cena může cenu digitální videokamery několikanásobně převýšit. Natáčení videa je primární funkcí videokamer a jako takové disponují množstvím funkcí, díky kterým výsledek předčí vaše očekávání. I levnější modely zvládají stabilizaci obrazu, redukci otřesu a spoustu přednastavených režimů pro specifické podmínky. Nesrovnatelný je i optický a inteligentní digitální zoom – za parametry, které najdete u střední třídy digitálních kamer, byste si museli u fotoaparátu výrazně připlatit.
Vzhledem k pestré nabídce se nabízí otázka, podle jakých parametrů digitální kameru vybírat. Mezi ty hlavní patří typ paměťového média: miniDV kamery – vhodné pro ty, kteří chtějí záznam dále upravovat. Na DV kazetu natočíte 60 minut videa a na režim LP 90 minut. DVDkamery – video se zaznamenává na DVD, což ocení uživatelé, kteří s ním dále pracovat nebudou a budou si ho chtít rovnou pustit na DVD přehrávači nebo v PC. HDD kamery – kamery, které disponují slušnou kapacitou, pojmou až několik desítek hodin videozáznamu ve FullHD kvalitě. kamery na paměťové karty – v současné době jde o nejrozšířenější typ kamer. Oproti HDD kamerám jsou lehčí a kompaktnější. Paměťové karty lze podle potřeby kdykoliv vyměnit nebo přemazat záznam na stávající kartě.
profesionalni kameraPokud se chystáte točením zabývat profesionální, budete se muset poohlédnout po těžkém kalibru v podobě profesionální kamery. Ceny těchto zařízení se pohybuje ve vyšších desítkách tisíc a největší výhoda tkví především v neomezených možnostech, které kamerám propůjčují výměnné objektivy. A nesmíme zapomenout ani na populární outdoorové videokamery, díky kterým mohou milovníci adrenalinových sportů věrně zaznamenat své zážitky. Tato lehká, odolná a velmi výkonná zařízení lze jednoduše připevnit na oblečení, helmu nebo jiné místo tak, aby vás jejich přítomnost nerušila od sportovního výkonu.

Chcete s výběrem digitální kamery poradit? Obraťte se na specializovaného prodejce www.aaron.cz, který nabízí klasické, profesionální i sportovní videokamery od renomovaných výrobců.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije