Elektronika

Je pro digitální videokamery na trhu místo? Nevystačíme si se smartphony a foťáky?

Starší generace si věrně pamatuje někdejší boom analogových videokamer, které se u nás začaly rozšiřovat zhruba v polovině 90. let. Ti méně movitější pak pravidelně navštěvovali půjčovny, aby mohli „na věky“ zachytit alespoň pár neopakovatelných momentů v podobě narozeninových oslav či dovolené v Chorvatsku. A jak plynul čas, cena elektroniky klesala a na trhu se objevily dostupnější digitální kamery. Stejně tak se ale rozšířila funkcionalita fotoaparátů, se kterými lze momentálně pořídit poměrně ucházející videosekvence. A z mobilních telefonů se staly multifunkční zařízení a aby toho nebylo málo, přibyly všudypřítomné tablety. Nabízí se proto otázka – je pro digitální kamery na trhu místo?
Proč si kupujeme komfortní a rychlá auta, když se z místa A do místa B přepravíme i v čínském plagiátu? Důvod je každému jasný a to samé platí i v případě digitální kamery. S chytrým telefonem a tablem sice videosekvence pořídíte, ale kvalitou se v žádném případě záznamu z kamery nevyrovnají. A to samé platí i o fotoaparátech – opravdu kvalitní video natočíte jen s pořádně „nabušeným“ modelem, jehož cena může cenu digitální videokamery několikanásobně převýšit. Natáčení videa je primární funkcí videokamer a jako takové disponují množstvím funkcí, díky kterým výsledek předčí vaše očekávání. I levnější modely zvládají stabilizaci obrazu, redukci otřesu a spoustu přednastavených režimů pro specifické podmínky. Nesrovnatelný je i optický a inteligentní digitální zoom – za parametry, které najdete u střední třídy digitálních kamer, byste si museli u fotoaparátu výrazně připlatit.
Vzhledem k pestré nabídce se nabízí otázka, podle jakých parametrů digitální kameru vybírat. Mezi ty hlavní patří typ paměťového média: miniDV kamery – vhodné pro ty, kteří chtějí záznam dále upravovat. Na DV kazetu natočíte 60 minut videa a na režim LP 90 minut. DVDkamery – video se zaznamenává na DVD, což ocení uživatelé, kteří s ním dále pracovat nebudou a budou si ho chtít rovnou pustit na DVD přehrávači nebo v PC. HDD kamery – kamery, které disponují slušnou kapacitou, pojmou až několik desítek hodin videozáznamu ve FullHD kvalitě. kamery na paměťové karty – v současné době jde o nejrozšířenější typ kamer. Oproti HDD kamerám jsou lehčí a kompaktnější. Paměťové karty lze podle potřeby kdykoliv vyměnit nebo přemazat záznam na stávající kartě.
profesionalni kameraPokud se chystáte točením zabývat profesionální, budete se muset poohlédnout po těžkém kalibru v podobě profesionální kamery. Ceny těchto zařízení se pohybuje ve vyšších desítkách tisíc a největší výhoda tkví především v neomezených možnostech, které kamerám propůjčují výměnné objektivy. A nesmíme zapomenout ani na populární outdoorové videokamery, díky kterým mohou milovníci adrenalinových sportů věrně zaznamenat své zážitky. Tato lehká, odolná a velmi výkonná zařízení lze jednoduše připevnit na oblečení, helmu nebo jiné místo tak, aby vás jejich přítomnost nerušila od sportovního výkonu.

Chcete s výběrem digitální kamery poradit? Obraťte se na specializovaného prodejce www.aaron.cz, který nabízí klasické, profesionální i sportovní videokamery od renomovaných výrobců.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš cool mobilní telefon? Vsaď na skvělý iPhone Xr!

Chcete se zúčastnit LARPU? Potřebné vybavení (meč, štít...) vám dodá specializovaný e-shop Outfit 4 Events.

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije