Jak vybrat notebook?

Nevíte si rady s výběrem notebooku a nechcete zbytečně investovat do zařízení, které nevyužijete naplno? Trh je neskutečně pestrý a uživatelé si mohou vybrat z širokého spektra notebooků, které se liší velikostí, hardwarem a samozřejmě i cenou. Nechcete-li zbytečně investovat do laptopu, jehož potenciál nevyužijete naplno, řiďte se našim průvodcem!

K čemu notebook využijete?

Zásadní otázka, kterou by si měl před nákupem položit každý. Budete počítač využívat pro běžné kancelářské činnosti a surfování po internetu? V tom případě vám bude stačit některý z levnějších modelů. I low-endové notebooky dnes brilantně zvládají všechny méně náročné činnosti a méně náročným uživatelům stačí. Chcete-li si především zahrát nejnovější hry, sáhněte po notebooku s přízviskem „herní“. Výkonné zařízení je nezbytné i pro práci s náročnými grafickými programy.

Která značka notebooků je nejlepší?

Otázka, kterou si jistě pokládáte i vy. Proč jsou ceny notebooků s podobnými parametry často velmi rozdílné a je lepší dražší značka? Konkrétní odpověď nedostanete. Ceny nemusí vypovídat o kvalitě a jejich rozdílnost je dána specifickou cenovou politikou daného výrobce. Výběr je proto otázkou osobních preferencí. Někdo nedá dopustit na notebooky Lenovo, jiný preferuje Acer či Asus. Nebudete-li si vědět rady, zeptejte se na zkušenosti s konkrétním modelem svých známých nebo prodejce.

Jakou zvolit velikost?

Odpověď jde ruku v ruce s tím, k jakým účelům budete notebook využívat. Budete-li si ho brát do školy nebo vám bude dělat společníka na cestách, sáhněte po modelu s úhlopříčkou displeje do 13''. Menší notebooky nejsou jen praktičtější, ale zároveň vydrží mnohem déle v provozu, některé dokonce více než 12 hodin. V domácnosti nebo kanceláři však najde uplatnění větší zařízení se 14'' nebo 15'' displejem. Notebooky s největší úhlopříčkou ocení uživatelé, kteří počítač využijí ke sledování filmů, hraní her a práci v náročných grafických programech.

Jaký zvolit operační systém?

Drtivá většina notebooků je distribuována s předinstalovaným operačním systémem. Zatímco u notebooků od Apple nemáte na vybranou a budete se muset „smířit“ s MAC OS (mimo jiné vynikající operační systém), u modelů ostatních značek si budete moct vybrat mezi operačními systémy Windows a Linux. Mezi běžnými uživateli je nejrozšířenější operační systém od společnosti Microsoft, tedy Windows, který je svým způsobem nejkomfortnější. Volně šířitelný Linux doporučujeme pouze zkušenějším uživatelům, kteří si chtějí rozhraní upravit (Linux lze volně upravovat a distribuovat). Stále si nejste jistí, který přenosný počítač zvolit? Zeptejte se specializovaného prodejce. Notebooky Hewlett Packard, Lenovo, Acer, Asus, Sony a další známé značky, které jsou na českém trhu dostupné, pořídíte za nejnižší ceny u LevneELEKTRO.cz. Ochotná zákaznická podpora vás výběrem ráda poradí a svůj nový notebook budete mít doma obratem, případně si ho vyzvednete na některém z prodejních nebo odběrných míst. Foto: LevneELEKTRO.cz

Publikováno: 04. 10. 2013 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Elektronika

Autor: Honza Vodička

Tagy: jak vybrat notebook | notebooky | notebooky hewlett packard | notebooky lenovo