Krása

Jak se správně holit?

Pokud k holení přistupujete jako k nepříjemné povinnosti, kterou si musíte jednou za pár dní odbýt, možná jste doposud neobjevili tu ideální techniku. Příčinou vaší nechuti k holení ale mohou být i nevhodné „inštrumenty“… Vězte, že holení není složité a jakmile si osvojíte správný postup a pořídíte kvalitní nástroje, budete se do koupelny těšit. Hladce oholená tvář vám dodá na mladistvém vzhledu, což jistě potěší i vaší partnerku. Pohodlně se usaďte – prozradíme vám, jak se správně holit.

Co budete k holení potřebovat?

Neobejdete se bez nástroje, který se postará o dokonalé odstranění vousů. Preferujete moderní holící strojek, nebo klasiku v podobě břitvy? Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv variantu, neváhejte investovat do kvality. Potřebujete ostří, které si hravě poradí i s pořádným plnovousem a nikoliv pižlátko, kvůli kterého strávíte u zrcadla zbytečně moc času. Snažte se vyhnout levným pěnám ve spreji a pokud možno, tak i gelům. Obsahují alkohol, který pokožku nadměrně vysušuje a uzavírá póry. Vaše pleť bude po holení suchá a napjatá, a to není dvakrát příjemné. Vašim nejlepším přítelem se stane mýdlo na holení, které neobsahuje alkohol ani dráždivé konzervační látky. Po holení pokožku ošetřete balzámem nebo vodou – opět bez alkoholu. Kvalitní balzámy pleť hydratují a urychlí její regeneraci.
Mýdlo na holení

Jdeme na to!

Výbavičku již máte a můžete se pustit do samotného holení. Je-li to možné, ohřejte si vousy teplou vodou nebo teplým ručníkem. Namočte štětku do horké vody a poté v mýdle krouživými pohyby vykouzlete hustou pěnu. Naneste ji na obličej proti směru vousů tak, aby je vyzdvihla a připravila na holení. Holte se zásadně ve směru růstu vousů, přičemž si jednou rukou napínejte kůži. Břitvu či strojek průběžně oplachujte čistou vodou. A čím začít? Nejdříve se pusťte do holení tváří, pokračujte na krku a ve finále zlikvidujte vousy na bradě a knírek. Proč až nakonec? Vousy v těchto oblastech bývají tvrdé a trvá delší dobu, než se díky mýdlu zjemní.
Až bude dílo dokonáno, opláchněte se studenou vodou a odstraňte z pleti zbytky mýdla. Studená voda pleť osvěží, ochrání ji před nečistotami a postará se i o zacelení drobných škrábanců. A jste jako ze škatulky! Článek jsme připravili ve spolupráci s e-shopem Luxusní-holení.cz, kde najdete prvotřídní nástroje pro perfektně hladké oholení. Štětka na holení

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Máš rád turistiku? Pak ti ve výbavě nesmí chybět funkční outdoorové kalhoty od značky Kilpi!

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije