Zdraví

Jak se účinně chránit proti koronaviru?

Opakování je matka moudrosti a rady, jak sebe i své blízké chránit před zákeřným koronavirem, je dobré opakovat pravidelně. Společně s e-shopem Rouskoshop.cz jsme pro vás připravili souhrn nejdůležitějších opatření. Kromě roušky se stříbrem je vhodné dodržovat následující zásady. A nezapomeňte sledovat vládní opatření a na vybraných místech používat kvalitní respirátory ffp2.

  • Je třeba kontrolovat svůj zdravotní stav po dobu 14 dní od příjezdu z oblasti zasažené chorobou COVID-19 (kašel, bolest v krku, dušnost, horečka).
  • Při kýchnutí si třeba zakrýt nos a ústa jednorázovou papírovým kapesníkem, kterou je třeba následně zahodit do koše, stejně je třeba si často mýt ruce mýdlem a vodou.
  • Pokud je podezření, že by osoba mohla být nakažená koronavirem a ještě se u ní neprojevily žádné symptomy, je možné, vzhledem k její vlastní rozhodnutí, podstoupit domácí izolaci na 14 dní v samostatném pokoji, v domácnosti zvýšit intenzitu dezinfekce povrchů a používat ochranné prostředky.
  • V případě bezpříznakových osob jde o standardní postup i v jiných evropských zemích bez nutnosti zavedení přísných karanténních opatření.
  • V případě výskytu klinických příznaků do 14 dní po návratu je třeba telefonicky kontaktovat svého ošetřujícího lékaře a informovat ho o cestovatelské anamnéze.
  • Pokud je nezbytné poskytnutí neodkladné zdravotní péče osobě s klinickými příznaky, je třeba kontaktovat operační středisko záchranné služby (všeobecný lékař a záchranáři postupují v uvedené situaci s důrazem na dodržování potřebných preventivních opatření tak, jak jsou uvedeny v pokynech hlavního hygienika ČR v souvislosti s novým koronavirem).

A pro jistotu ještě jednou: noste odpovídající respirační ochranu. Kvalitní roušky pro chlapečky i holčičky (a samozřejmě i pro dospělé) seženete na Rouskoshop.cz.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije