Kozačky: Elegantně i v největší zimě

Potrpíte-li si na vybraný styl, potom ani v té největší zimě nemusíte zapomenout na eleganci a zahalit se do neforemné zimní bundy doplněné teplými, leč poněkud nevzhlednými zimními botami, které mnohdy působí velmi robustním, nelichotivým dojmem. Elegantní kabát je na zimu jasnou volbou, stejně jako stylové dámské kozačky, bez nichž se váš zimní botník zkrátka a dobře neobejde. damske-kozacky

Stálice dámských botníků

Nabídka dámských kozaček se každým rokem rozšiřuje, stejně jako neustále stoupá i jejich popularita. Těžko bychom hledali ženu, která ve svém botníku nemá aspoň jedny univerzální kozačky, které jsou perfektně využitelné při nejrůznějších příležitostech. Teplé sněhule si nechejte raději na procházky se sem, zimní radovánky či výlety, neboť při těchto příležitostech mají své opodstatnění. Nízké nebo vysoké kozačky vás zahřejí stejně dobře.

Lichotivý model pro každou ženu

Jasnou volbou jsou vysoké zimní kozačky i k šatům či sukni. Pokud outfit doplníte teplými punčochami, bude vám příjemněji než v neohrabaných sněhulích. V kombinaci s kabátem vypasovaného střihu vám vysoké kozačky vždy vykouzlí krásnou siluetu, aniž by tím nějak utrpělo vaše pohodlí. Trápí-li vás širší lýtka, ani přesto vám nejsou kozačky zapovězeny. Kozačky pro širší lýtka jsou dostupné v mnoha provedeních, takže se nemusíte spokojit s nudnými kotníkovými botami.

Kvalitní materiál především

V případě zimních bot se více než kdy jindy vyplatí investovat do kvalitních materiálů, díky nimž vám boty vydrží déle než pouhou jednu sezónu. Nikdy vás nezklamou kvalitní kožené kozačky, které vynikají luxusním, nadčasovým provedením. Věřte, že jejich údržba není nijak náročná, základem je spolehlivý impregnační sprej. Naopak méně tradiční semišové kozačky vyžadují precizní údržbu, což vám však jejich elegantní rozhodně vykompenzuje. slapota

Kozačky nemusí být jen černé

Jestliže už máte ve vašem botníku všestranné černé či hnědé kozačky v jednoduchém, nenápadném provedení, i přesto vám má sortiment dámských kozaček co nabídnout. Do vašeho zimního botníku můžete bez obav zařadit například výraznější vínové kozačky, které však díky elegantnímu, v současnosti velmi modernímu odstínu nezaostávají a zanechají ve vás vskutku luxusní dojem. Nepřehlédnutelné jsou i kozačky šedé, které v žádném případě nepůsobí fádně. Navíc se kombinují stejně snadno jako kozačky černé.

Nebojte se módních výstřelků

Netřeba se bát ani nejrůznějších aplikací a ozdob. Hledáte-li spíše univerzální model, potom to s množstvím ozdobných prvků nepřežeňte, aby vaše nové kozačky nepůsobily příliš lacině. Ovšem moderní „falešný“ zip oživí každý model. Už jste si také vyhlédla ten správný model do nadcházející zimy a připravila jste se i na nejtužší mrazy s přehledem a stylově?

Publikováno: 04. 12. 2016 / Aktualizováno: 12. 06. 2023

Kategorie: Móda a styl

Autor: Honza Vodička