Když vlasy dostávají zabrat

Léto se pomalu blíží a my se ani nenadějeme a budeme dovádět s přáteli někde na pláži. Letní měsíce jsou obdobím pohody a nerušeného opalování a i vy jistě nevynecháte jedinou příležitost k pobytu na sluníčku. Vždy se však nezapomeňte chránit a s předstihem si sežeňte opalovací krémy s dostatečným faktorem. A to ať už se budete válet v Karibiku, nebo jen u některé z českých přehrad. Ostré letní sluníčko dokáže nechráněné pokožce pěkně zatopit a bez kvalitních opalovacích krémů budete mít místo líbivého bronzu co dělat se zarudlou kůží. Spáleniny však nejsou zdaleka jediným problémem, které nám může přinést pobyt na sluníčku. Patříte-li k ženám s tmavou kšticí, budete se muset poohlédnout po kvalitní vlasové kosmetice.

Na každý holduje blond melíru

Mohlo by se zdát, že mezi ženami převažují blondýnky, ale pravdou naopak je, že se v posledních letech dostávají do popředí zájmu tmavší odstíny. Je to právě tmavá barva (ať už přírodní, nebo umělá), která vám může v létě nadělat spoustu potíží. Je velmi dobře známo, že sluneční záření způsobuje nadměrné zesvětlování (čili tzv. vyšisování) vlasů, které je spojeno s vysušováním a poručením struktury vlasů. Pakliže jsou vaše vlasy od přírody křehké a náchylné k třepení, budete si muset dbát zvýšené péče. Parné letní měsíce, které strávíte na sluníčku, mohou vaše vlasy změnit k nepoznání a nejdůležitější je prevence.

Ochrana před vyšisováním

Na ochranu svých vlasů byste měly myslet mnohem dříve, než k zesvětlování vůbec dojde. Na trhu je k mání celá řada kvalitních prostředků, díky kterým budou vaše kadeře vypadat stále zářivě a pevně. Vlasová kosmetika, speciální šampony a kondicionéry, masky a zábaly, to vše vám může pomoci v boji proti vyšisování. Zvýšené péče by však měly dbát i ženy se světlými odstíny a melíry. I jim hrozí třepení konečků a nadměrné vysušování vlasů, kterému mohou předejít naprosto stejným způsobem. Široký výběr vlasové kosmetiky nabízí internetový obchod parfums.cz. Každý výrobek je opatřen podrobnými informacemi, které vám pomohou ke správnému výběru. Samozřejmostí jsou nízké ceny a krátká dodací lhůta.