Internet je stále zdrojem důležitých informací!

Na internet jsme si zvykli natolik, že si bez něj nedokážeme představit život. Mnozí z nás však zapomněli, že primárním cílem bylo jednoduché hledání nejrůznějších informací. Možná vás to překvapuje, ale skutečně existují i mnohem hodnotnější weby než je Facebook nebo YouTube :-) A abychom vám připomněli, že na internetu najdete téměř cokoliv, našli jsme pro vás několik portálů, které vám mohou ušetřit spoustu času.

Hledáte telefonní číslo, ale nemáte Zlaté stránky?

V době, kdy byl internet velkou neznámou, nám k hledání čísel sloužil tištěný telefonní seznam. Notoricky známé Zlaté nebo Bílé stránky (s telefonními čísly na firmy) už naštěstí skladovat nemusíme a veškeré údaje najdeme díky informačnímu portálu seznam-telefonni.cz. Právě zde se si můžete přečíst, kde hledat telefonní čísla na pevné linky a zda je vůbec možné vyhledat mobilní čísla.

Neztrácejte čas na katastrálním úřadě!

Další z webů, který byste si měli přidat do záložek slouží k nahlížení do katastru nemovitostí. K čemu je podobná služba dobrá? Pokud jste ji ještě nikdy nevyužili, pravděpodobně jste nikdy nekupovali pozemek nebo nemovitost, ale právě to se může v blízké budoucnosti změnit. Katastr nemovitostí nahlížení vám poskytne informace o parcelách a jejich majitelích a nebudete muset vážit cestu na katastrální úřad.

Pro realitní makléře a kanceláře jsou katastrální mapy online povinnost. Vyhledávání informací o vlastnících parcel a nemovitostí je jejich každodenním chlebem a díky internetu o ně nemusí žádat jednotlivě. Informace, kde údaje hledat, najdete na webech katastralni-mapy-parcel.cz a nemovitosti-nahlizeni.katastr.cz.