Když miminku rostou zuby

Můžete mít sebepředpisovější a vzornější dítě, ale když mu začnou růst zuby, je to boží dopuštění. Miminko se zoufale snaží křikem ulevit, ale pranic nepomáhá, a tak týdny plné radosti střídají probdělé noci a uplakané dny. Období růstu zoubků je holt náročné pro všechny zúčastněné. Určitou úlevou pro pár hodin jsou bylinkové masti a analgetické medikamenty. Tyto léky se ale nesmí užívat dlouhodobě, protože jsou pro dítě zátěží na játra a ledviny. Jak ale dítěti zmírnit bolest natrvalo? Světe div se, velkým pomocníkem jsou dětská nosítka. Přestože zdánlivě nemají se zuby nic společného, pocit blízkosti matky je pro dítě stimulací, která dává zapomenout na bolest. Dítě je umístěno na těle maminky, cítí její teplo i vůni a mozek reaguje na receptory bolesti skrze hormonální podněty. Fyziologicky prospěšná je i poloha, kdy má dítě hlavu výše než zbytek těla, čímž nedochází v oblasti dásní k překrvení a umocňování bolesti.

Spokojené dítě = spokojená matka

Stejně jako dojde ke zklidnění dítěte, stává se spokojenější i maminka, jež má miminko neustále u sebe, nemusí ho chovat v rukou a uleví tak své páteři i nervům. Je prokázané, že uplakané dítě vzbuzuje nervozitu maminky a tu pak zpětně nasává miminko. Začarovaný kruh, z něhož je těžko uniknout. Přestože si většina matek myslí, že nosítka jsou vhodná až pro starší děti, vyvedeme vás z omylu. Stále oblíbenější se stává nosítko pro novorozence, které respektuje gramáž i tvar uložení miminka. Šátkové nosítko se krásně přizpůsobí tělíčku a umožní dítěti přirozeně se rozvíjet.

Koupit nebo půjčit?

Nosítko je možné si zakoupit nebo vypůjčit. Nenechte se odradit možná poněkud vyšší pořizovací cenou. Nosítko je trendy záležitost a vydrží odnosit několik dětí. Poté, co vám děťátko odroste a nebudete ho potřebovat, velmi rychle a velmi dobře ho zpeněžíte. Poptávka po bazarových nosítkách stále roste. V případě, že jste si vědomy, že vám nosítko poslouží pouze na krátké období růstu zoubků, je možné je na dva měsíce zapůjčit. Půjčuje se vždy oproti vratné kauci, za cenu pouhých 300 korun na týden. To minimálně za zkoušku stojí, nemyslíte? Do nosítka je vhodné děti oblékat do funkčního oblečení. Navštivte e-shop https://www.zkusmerino.cz/ pro velký výběr dětského oblečení z merino vlny. ZkusNositko.cz K Hádku 1576/12 Praha-Dubeč 107 00 Tel: 777 534 728 Email: info@zkusnositko.cz https://www.zkusnositko.cz/

Publikováno: 01. 07. 2020 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Hanka Trnková