Podnikání

Skartace důležitých dokumentů je důležitá – nepodceňujte ji!

Možná jste měli za to, že jste takříkajíc z obliga. Ale chyba lávky, týká se i vás! O čem je řeč? O skartaci neboli likvidaci dokumentů a citlivých dat. Zajímá vás, proč se nevyplácí vyhazovat nepotřebné dokumenty do kontejneru a co se může stát, když se k nim dostane nepovolaná osoba? Nechceme malovat čerta na zeď, ale v případě důležitých údajů je opatrnost na místě…

Data, která již nepotřebujete, může kdokoliv zneužít proti vám

Kde začít? I vy, ať už působíte jako OSVČ nebo představitel velké firmy, jistě řešíte (anebo brzy řešit budete) jak naložit s dokumenty a datovými nosiči, které již nadále nebudete využívat. Některé dokumenty je nezbytné archivovat i několik let (dle zákonem stanovených norem), ale poté začnou v přetékajícím archivu překážet. Jenomže data, která jsou pro vás bezcenná, mohou posloužit někomu jinému a ve finále vás i vaše klienty poškodit.

Skartovaná data = bezpečná data

Jediným možným řešením likvidace dokumentů a dat je skartace. Několik málo smluv hravě zničí kancelářská skartovačka, ale co si počít s rozsáhlým archivem čítajícím tisíce listů? Neztrácejte čas a nervy a obraťte se na někoho, kdo se o důvěrné informace postará za vás. Na někoho, kdo se v oboru pohybuje dostatečně dlouho, garantuje profesionální a velmi diskrétní přístup a zároveň vám nabídne příjemnou cenu.
Mezi přední společnosti, které nabízí likvidaci (ale také archivaci a správu) dokumentů v tištěné i elektronické podobě, patří firma REISSWOLF. Byla založena v polovině 80. let v Německu a velmi brzy začala spolupracovat s významnými institucemi (banky, pojišťovny…). Momentálně působí v mnoha evropských zemích a v blízké budoucnosti své aktivity rozšíří také do Číny a USA. Na odborníky z REISSWOLF se můžete stoprocentně spolehnout. Zaměstnanci jsou prověřeni Národním bezpečnostním úřadem a nakládku provedou přímo u vás. Firma disponuje velkokapacitními drtiči, které slouží k likvidaci dokumentů i datových nosičů. Samozřejmostí je vystavení certifikace o provedené skartaci a ekologickém nakládání s odpadem. Chcete se o skartování dozvědět více? Další informace najdete na www.skartacedokumentuadat.cz.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije