Skartace důležitých dokumentů je důležitá - nepodceňujte ji!

Možná jste měli za to, že jste takříkajíc z obliga. Ale chyba lávky, týká se i vás! O čem je řeč? O skartaci neboli likvidaci dokumentů a citlivých dat. Zajímá vás, proč se nevyplácí vyhazovat nepotřebné dokumenty do kontejneru a co se může stát, když se k nim dostane nepovolaná osoba? Nechceme malovat čerta na zeď, ale v případě důležitých údajů je opatrnost na místě...

Data, která již nepotřebujete, může kdokoliv zneužít proti vám

Kde začít? I vy, ať už působíte jako OSVČ nebo představitel velké firmy, jistě řešíte (anebo brzy řešit budete) jak naložit s dokumenty a datovými nosiči, které již nadále nebudete využívat. Některé dokumenty je nezbytné archivovat i několik let (dle zákonem stanovených norem), ale poté začnou v přetékajícím archivu překážet. Jenomže data, která jsou pro vás bezcenná, mohou posloužit někomu jinému a ve finále vás i vaše klienty poškodit.

Skartovaná data = bezpečná data

Jediným možným řešením likvidace dokumentů a dat je skartace. Několik málo smluv hravě zničí kancelářská skartovačka, ale co si počít s rozsáhlým archivem čítajícím tisíce listů? Neztrácejte čas a nervy a obraťte se na někoho, kdo se o důvěrné informace postará za vás. Na někoho, kdo se v oboru pohybuje dostatečně dlouho, garantuje profesionální a velmi diskrétní přístup a zároveň vám nabídne příjemnou cenu. Mezi přední společnosti, které nabízí likvidaci (ale také archivaci a správu) dokumentů v tištěné i elektronické podobě, patří firma REISSWOLF. Byla založena v polovině 80. let v Německu a velmi brzy začala spolupracovat s významnými institucemi (banky, pojišťovny...). Momentálně působí v mnoha evropských zemích a v blízké budoucnosti své aktivity rozšíří také do Číny a USA. Na odborníky z REISSWOLF se můžete stoprocentně spolehnout. Zaměstnanci jsou prověřeni Národním bezpečnostním úřadem a nakládku provedou přímo u vás. Firma disponuje velkokapacitními drtiči, které slouží k likvidaci dokumentů i datových nosičů. Samozřejmostí je vystavení certifikace o provedené skartaci a ekologickém nakládání s odpadem. Chcete se o skartování dozvědět více? Další informace najdete na www.skartacedokumentuadat.cz.

Publikováno: 05. 08. 2014

Kategorie: Podnikání

Autor: Honza Vodička

Tagy: skartace | skartování