Domů » Oddlužení může být vaše poslední šance, jak splatit obrovské dluhy. Spočítejte si, zda máte dostatečně vysoký příjem!
Finance

Oddlužení může být vaše poslední šance, jak splatit obrovské dluhy. Spočítejte si, zda máte dostatečně vysoký příjem!

Dostat se do finančních problémů není nic příjemného, ale v dnešní době k tomu stačí opravdu málo. Stačí, aby náš rozpočet nabouralo několik nečekaných výdajů a půjčky se rozrostou do takových rozměrů, kdy je nestačíme splácet. Jednou z možností, jak snížit celkovou výši splátek, je konsolidace, kterou však nemůže využít každý. Pokud jsou vaše dluhy natolik vysoké, že vás banky i nebankovní společnosti odmítly, nezbude vám, než se chytnout posledního stébla – nového insolvenčního zákona.
Podle insolvenčního zákona může každý, kdo splní několik nezbytných podmínek, zažádat o takzvané oddlužení neboli osobní bankrot. Jde o efektivní řešení, jak se během následujících pěti let zbavit dluhů a zastavit rostoucí úroky, penále a sankce. O oddlužení může požádat ten, jehož dluhy nepochází z podnikání, dluží alespoň dvěma věřitelům a je během následujících pěti let schopen splatit alespoň 30 % z dlužné částky. Možné je také společné oddlužení manželů.
O oddlužení lze zažádat u příslušného krajského soudu a je nezbytné, abyste podali návrh na osobní bankrot. V návrhu musí být obsaženy všechny údaje o závazcích a návrh na jejich umoření. Jsou-li vaše příjmy dostatečně vysoké na to, aby i po odečtení nezabavitelného minima stačily na pokrytí zmíněných 30 % z celkové dlužné částky, máte reálnou šanci, že vám soud vyhoví a návrh schválí. O splátkovém kalendáři a případném prodeji nemovitého majetku pak rozhodnou věřitelé. Ti se však zpravidla přiklání k pravidelnému splácení, které je pro ně výhodnější.
Máte-li o oddlužení zájem, ale nejste-li si jistí, zda jsou vaše příjmy dostačující, využijte online aplikaci kalkulačka oddlužení. Najdete ji na webu právnické kanceláře oddluzteme.cz, na kterou se můžete kdykoliv obrátit o pomoc. Nezapomeňte, že sestavení korektního návrhu na osobní bankrot je rozhodující a jedině tehdy, obsahuje-li všechny stanovené informace, může soud návrh na oddlužení uznat. Nemáte-li s oddlužením zkušenosti a žádné právní povědomí, bude se vám odborný servis hodit… Foto: sxc.hu

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Kde to žije