Jak se naučit bránit a dostat se do perfektní fyzické kondice?

Závidíte akčním hrdinům jejich vypracované postavy a v neposlední řadě také to, jak bravurně ovládají bojová umění? Mít tak na břiše „pekáč buchet“ a dokázat se ubránit agresivnímu útočníku, to by rozhodně nebylo od věci... Tak proč se do toho nepustíte? Nezáleží na tom, kolik vám je let a dokonce ani na vaší současné fyzické kondici. Pokud si vás vezme do parády zkušený osobní trenér, kterému budete stoprocentně důvěřovat, dosáhnete neuvěřitelných výsledků. Mezi ty nejlepší patří Ivo Schovanec – osobní trenér, který vládne hned několika bojovým uměním a poskytuje individuální i skupinové tréninky v několika pražských sportovních centrech.

Kdo je Ivo Schovanec?

Bojové sporty, kondiční posilování, tvarování postavy... Tyto aktivity jsou s životem Iva Schovance pevně spjaty již od útlého dětství. Osobní trenér je držitelem několika mistrovských titulů a mezi ty nejzajímavější patří černý pás v kicboxu, kterému se po mnoho let věnoval závodně. Ivo absolvoval španělskou školu boje nožem a má hluboké znalosti v oboru kulturistiky a fitness (obojí II. trenérská třída), ale také bohatou praxi v sestavování programů v oblasti stravování. Mimo jiné působil také jako kondiční trenér pražské hokejové Sparty (oddíl B). Co může nabídnout vám?

Pronikněte do "tajů" progresivní sebeobrany

Chcete-li se naučit efektivně bránit, začněte navštěvovat kurzy sebeobrany. Ivo Schovanec vyučuje filipínský bojový systém, známý též jako progresivní sebeobrana. Jde os soubor jednoduchých a přesto destruktivních technik, po jejichž osvojení zvládnete stresové situace a budete umět okamžitě reagovat na případný útok ze strany agresora.

Kickbox není jen bojový sport

Do perfektní formy vás dostanou pravidelné tréninky kickboxu, které jsou vhodné i pro ženy. Tento dynamický sport vás naučí lepší koordinaci těla, posílí vaši svalovou soustavu a dodá vám zdravé sebevědomí. Kickbox můžete cvičit jen tak pro radost z pohybu, nebo se do toho pořádně „opřít“ a za čas poměřit síly s protivníky v ringu. Ivo Schovanec vás připraví na cokoliv, ale jen za předpokladu, že mu odevzdáte duši. Ženy zřejmě ocení především Sculpt Combat, což je unikátní program, který vznikl kombinací kickbox aerobicu a funkčního tréninku. Je ideální pro ty, které chtějí zpevnit problémové partie (zadek, stehna, břicho). Ivo Schovanec pořádá tréninky v několika pražských sportovních centrech. Bližší informace najdete na www.ivoschovanec.cz.

Publikováno: 10. 06. 2014 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Honza Vodička

Tagy: kickbox pro ženy praha | sebeobrana praha