Móda a styl

Bez pořádné kravaty do společnosti nelez

Kravata není jen doplněk společenského oblečení. Již více než 350 let symbolizuje eleganci a mnoho mužů si bez ní připadá jako bez šatů. Sociologové a módní historici se sice shodli, že ani v minulosti neměla kravata žádnou praktickou funkci, ovšem ta estetická je o to významnější. Její historie se začala psát v roce 1635, kdy ji do Paříže dotáhli chorvatští vojáci. Abyste rozuměli, jejich stejnokroj totiž zahrnoval také barevný šátek, který měli uvázaný kolem krku. Králi Ludvíkovi XIII se doplněk zalíbil a brzy na to se stal součástí také francouzské uniformy. Původní chorvatský termín „la Croate“ pak neměl daleko k francouzskému „la cravatte“, který se používá i dnes.
Původní kravaty sice vypadaly trochu jinak, ale už v době jejich vzniku lidé vymýšleli různé způsoby uvázání. V současné době existuje téměř 90 variant, ale v praxi se však využívá těchto pět:

  • Windsorský uzel
  • uzel Manhattan
  • uzel poloviční Windsor
  • uzel Pratt
  • uzel long

S kravatou se to má podobně jako s jinými doplňky. Výběr barvy a motivu musíme pečlivě zvážit a zohlednit i zbytek garderóby. Navíc bychom měli přihlédnout i k materiálu. Nechcete-li šlápnout vedle, vsaďte na modely od světoznámých výrobců. Mezi ty nejznámější patří luxusní kravaty BINDER de LUXE, které nosí muži, jež si potrpí na maximální kvalitu materiálu, objem, měkkost a přilnavost. Vzhledem k tomu, že jde o italský výrobek, můžete očekávat rafinovaný a kreativní design a to ve všech možných odstínech. Kvalitní kravaty BINDER de LUXE jsou známkou dobrého vkusu a neměly by chybět v žádném pánském šatníku.
Za velmi dostupné ceny jsme je objevili na mary-fashion.cz, kde si můžete vybrat z bezpočtu variant. Součástí sortimentu jsou navíc i košile BINDER de LUXE a to nejen ty ve vyloženě společenském provedení, ale i ty, které se hodí na méně formální příležitosti. Oblečení a doplňky s logem BINDER jsou nejjednodušším způsobem, jak zapůsobit na své okolí. Zařadíte-li je do své garderóby i vy, budete na své okolí působit dojmem elegantního muže, který ví, co chce.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije