Skartace - jediný opravdu bezpečný způsob likvidace dokumentů

Smlouvy, databáze údajů o klientech, podnikatelské plány... i váš archiv zřejmě čítá nespočet nejrůznějších dokumentů, které se postupem čas hromadí. A rozhodně není od věci archiv vytřídit a vyřadit dokumenty, které již nevyužijete a zároveň nemusíte uchovávat. Ano, i na to je třeba myslet, protože podle zákona musíme některé z nich archivovat a to třeba i deset let. Předpokládejme však, že vám nic nebrání v tom, abyste se zbytečných dokumentů zbavili. Jak to provést, aby se k citlivým informacím nikdo nedostal? Nejbezpečnějším řešením je skartace!

Dokumenty a datové nosiče nevyhazujte

Myslet si, že stačí dokumenty vyhodit do kontejneru, je v dnešní době naivní. Informace mají hodnotu zlata a většinou i ty, které pokládáme za bezcenné. Chcete-li předejít tomu, že se vašich dokumentů zmocní konkurence nebo někdo, kdo je využije proti vám (případě i proti vašim klientům), skartujte je. Skartace je jediný možný způsob, jak dokumenty z bezpečně zlikvidovat. V případě menšího archivu zřejmě zvládnete skartaci svépomocí (kancelářské skartovací stroje nejsou drahé), ale co když se ve vaší firmě nakupily tisíce nebo ještě mnohem více listů? Nezbude vám, než se obrátit na někoho, kdo dokumenty skartuje hromadně. To samé platí také o datových nosičích v podobě CD, DVD nebo hardisků. Data v digitální podobě postupně nahrazují klasické tištěné dokumenty ani v jejich případě je skartace nezbytná. Je třeba si uvědomit, že se data smažou až v momentě, kdy je nahradí jiná data – pouhé vymazání dat nebo zformátování disku nic neřeší a původní obsah lze obnovit pomocí speciálního softwaru.

REISSWOLF - přední specialista na likvidaci dokumentů a datových nosičů

A kdo vám může s likvidací dokumentů i datových nosičů pomoct? Obraťte se na společnost REISSWOLF, která se skartací zabývá již od poloviny 80. let a patří k evropské špičce. V České republice působí již od roku 1996 a nabízí profesionální, diskrétní a cenově přijatelné služby. Své služby poskytuje celorepublikově a to nejen ve větších městech jako je Praha, Brno, Ostrava nebo Plzeň. Nebudete se muset o nic starat – zaměstnanci vyzvednou dokumenty určené ke skartaci přímo u vás.

REISSWOLF provádí skartace celorepublikově, např. v rámci těchto měst:

Publikováno: 09. 08. 2014

Kategorie: Podnikání

Autor: Honza Vodička

Tagy: likvidace datových nosičů | skartace