First minute - dovolená na první chvíli

Obsah článku:
  1. Last kontra first minute

Patříte k jedincům, pro které je klesající rtuť na teploměru varovným signálem a impulsem ke sbalení kufrů? Nejste sami, zima je ideální období pro dovolenou do teplých krajů a díky nízkým cenám last, pardon first minute, si ji může dovolit téměř každý. Pokud se čas od času podíváte do světa, pravděpodobně frekventované slovní spojení last minute znáte. Dovolená takzvaně na poslední chvíli představuje skvělý způsob cestování za mnohem nižší cenu, než za jakou se zájezd obvykle nabízí. Co však znamená zmíněná first minute?

Last kontra first minute

Výhoda last minute tkví v nízké ceně. Jednoduše si počkáte, až se bude blížit termín zájezd a těsně před ním ho rezervujete. Pro cestovní kanceláře je samozřejmě lepší obsadit celý termín, byť za zvýhodněnou cenu, než nechat místa volná a neutržit nic. Rozhodnete-li se však pro last minute, může se stát (a také se často stává), že žádaný termín, případně i jiné termíny v dané destinaci, budou beznadějně vyprodané. Last minute dovolená na to jde opačně. Rezervujete-li si zájezd v předstihu (odtud označení first minute), dostanete výrazné slevy a to ve výši až 30%. Často narazíte i na výhody jako pobyt dětí či doprava zdarma, fakultativní slevy, plážové balíčky a podobně.

Nechcete-li riskovat, že vám vysněná dovolená uteče mezi prsty, rezervujte si ji s předstihem a ušetříte peníze a spoustu nervů...A abychom nezapomněli – first minute zájezdy do atraktivních destinací po celém světě nabízí jedna z největších cestovních kanceláří – New Travel.cz. Nečekejte až nasněží a vydejte se vstříc prosluněným zážitkům už nyní!