Bydleni

Mobilheim – chata, kterou si můžete vzít s sebou na dovolenou, ale i plnohodnotné bydlení

Pohráváte si s myšlenkou, že si pořídíte rekreační objekt nebo přechodné bydlení, ale limituje vás omezený rozpočet? Nedělejte zbytečné kompromisy a vyhněte se komplikovanému „papírování“ a mnohahodinovým seancím na úřadech – pořiďte si dům, ke kterému nebudete potřebovat stavební povolení. Mobilní domy, neboli takzvané mobilheimy, jsou velmi populární především v zahraničí a jejich historie se píše již od 50. let minulého století. Tehdejší domky byly vyrobeny z karavanů a zamilovali si je lidé, kteří se často stěhovali a jejichž životní styl vyžadoval notou dávku mobility.
Některé levnější mobilheimy připomínají karavany dodnes, ale ty s většími rozměry vypadají jako regulérní rodinný domek, byť menších rozměrů. Oproti „klasickému“ bydlení mají hned několik předností – k jejich realizaci není zapotřebí zmíněné stavební povolení, životnost materiálů, ze kterých jsou vyrobeny, je dlouhá a vyžadují jen minimální údržbu. Jsou dodávány s kompletními rozvody vody, elektroinstalace, topení a odpadu a většinou i s výbavou, která si v ničem nezadá s vybavením běžného bydlení. Interiér mobilního domu je prakticky stejný, jak jste na něj zvyklí z vašeho stávajícího bydlení. Nechybí v něm koupelna, kuchyň, ložnice a v závislosti na rozloze obytné plochy i další místnosti. V těch nejluxusnějších domech bývá i vana nebo plynový krb a další nadstandardní příslušenství.
Mobilní domy sice slouží především jako levné rekreační objekty nebo dočasný příbytek, ale lze je i zateplit a obývat celoročně. Mnoho firem je zase využívá místo kanceláří. Chcete-li se o jejich kvalitách přesvědčit na vlastní kůži, udělejte si výlet do Olomouce a prohlédněte si mnoho typů mobilheimů, které nabízí společnost NERO CARAVAN. Nabídka mobilheimů je skutečně pestrá a nechybí miniaturní domečky, které si můžete vozit s sebou na dovolenou, ale ani větší domy, ve kterých je dost místa i pro vícečlennou rodinu. Pokud jste netrpěliví, koukněte se na mobilní domy třeba hned. Najdete je na www.mobilni-domy-prodej.cz.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Máš rád turistiku? Pak ti ve výbavě nesmí chybět funkční outdoorové kalhoty od značky Kilpi!

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije