Chystáte se do Českých Budějovic? Prozradíme vám, kde byste se měli zastavit!

Máte namířeno do Jižních Čech? V tom případě se nezapomeňte stavit v Českých Budějovicích. Anebo se v jihočeské metropoli rovnou ubytujte. Důvodů je hned několik. „Budějice“ samotné nabízí spoustu kulturního vyžití a zároveň představují perfektní odrazový můstek na výlety do přilehlého okolí. Středobodem města je známé náměstí, kterému dominuje barokní Samosonova kašna. Chcete-li se na českobudějovický kolorit podívat z ptačí perspektivy, vydejte se na impozantní Černou věž. Tato mírně nakloněná stavba v goticko-renesančním slohu je vysoká téměř 72 metrů a v minulosti sloužila jako hlásná a strážná věž.

České Budějovice jsou domovem známého piva

Návštěva Českých Budějovic samozřejmě nemůže být úplná bez ochutnávky prémiového ležáku Budweiser Budvar. Ochutnat ho můžete přímo v ležáckém sklepě v návštěvnickém centru pivovaru nebo třeba ve známých Masných krámech, které loni oslavily 650 let existence. Co se týče okolí, za zmínku stojí zámek Hluboká, nedaleký Český Krumlov nebo zřícenina hradu Dívčí kámen. Energii však můžete načerpat také procházkami přírodou v okolí třeboňských rybníků.

Ubytujte se levně a přitom stylově

Připravte se na to, že krásy Českých Budějovic a přilehlých jihočeských turistických lokalit rozhodně neobjevíte za jediný den. Proto se vám bude hodit tip na levné a přitom velmi komfortní ubytování. Doporučujeme penzion U Zelené ratolesti, který funguje již od roku 1821. Součástí objektu, který byl v roce 1958 přidán na seznam místních kulturních památek, je také stylová restaurace Kozlovna. Penzion u zelené ratolesti Restaurace kozlovna Penzion U Zelené ratolesti nabízí ubytování v Českých Budějovicích v devíti útulně zařízených pokojích. Návštěvníci mohou zdarma využívat wi-fi a zaparkovat na přilehlém parkovišti. Hned vedle penzionu začíná cyklostezka, po které se dostanete až k zámku Hlubová nad Vltavou. Sportovci zase ocení přítomnost atletického a plaveckého stadionu. Chcete-li si prohlédnout fotografie penzionu, přečíst si další informace a případě si rovnou rezervovat levné ubytování České Budějovice, zamiřte na www.uzeleneratolesti.cz.