Vybíráme náramkové hodinky

Vzpomínáte si na dobu, kdy mobilní telefony zažily boom? Většina z nás si demonstrativně sundala náramkové hodinky s tím, že už je nikdy nebudeme potřebovat. Brzy na to jsme museli přiznat, že jsme jejich význam poněkud nedocenily. Nejen, že jsou v mnoha ohledech praktičtější (vytahovat mobil z kabelky nebo tašky pokaždé, když potřebujeme zkontrolovat čas, skutečně není to pravé ořechové) a zároveň nepostradatelné co by módní doplněk. Hodinářská recese tak vzala velmi rychle za své a opět se můžeme těšit na příval nových modelů. Nabízí se však otázka – podle čeho vybírat? Pokusíme se vám ji zodpovědět.

Vzhled hraje prim

Nosili byste hodinky, které jsou nabité funkcemi, ale ani trochu se vám nelíbí? Jistě, že ne. Design hraje při výběru hodinek hlavní roli. Orientujte se nejen podle současných trendů, ale především podle vlastního vkusu a stylu.

Strojek už není jen na baterky

Drtivá většina náramkových hodinek disponuje quartzovým strojkem, který napájí baterie. U novějšíc a dražších hodinek však stále častěji vídáme alternativu v podobě solárního nebo mechanického nabíjení. Exkluzivní společenské kousky mají mechanický strojek se samonátahem.

Odolnost a materiály

Výběr materiálu je poměrně důležitý a to nejen s ohledem na jeho odolnost, ale i případnou alergii. Jste-li alergičtí na kov nebo kůži, budete muset zvolit náramek z látky nebo plastu. Výrazně doporučujeme hodiny se safírovým sklíčkem, které je velmi odolné vůči poškrábání i mechanickému poškození. Parametrů, které mají na výběr hodinek významný vliv, je samozřejmě mnohem více. Zmínili jsme ty základní, které by měli být pro všechny uživatele stejné. Podle způsobu využití se ovšem zaměřte i na vodotěsnost a speciální funkce. Pestrý výběr hodinek, ale také nástěnných hodin a budíků najdete u jednoho z největších online prodejců elektroniky na levneelektro.cz

Publikováno: 29. 05. 2013 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Móda a styl

Autor: Honza Vodička

Tagy: hodiny | jak vybrat náramkové hodinky | náramkové hodinky