Vědci mají jasno, houpání je zdraví prospěšné!

Houpací sítě nejsou jen pohodlné. Jsou také užitečné, děláme díky nim i něco pro své zdraví. Že jste o tom ještě neslyšeli? Věděli jste například, že houpání zvyšuje inteligenci?V rozhovoru to vysvětlil doktor Breithecker z Německé spolkové společnosti pro podporu pohybu a tělesné kondice. Houpání a kolébání, stejně jako další obdobné pohyby, stimulují centrum rovnováhy, které je umístěné ve vnitřním uchu. Velmi pozitivní vliv to má zejména na děti. Existují houpací sítě pro správnou polohu zad nebo pro rodinné radovánky, pro děti, pro jednoho nebo pro dva, oblíbená jsou textilní houpací křesla. Co byste tedy řekli nápadu pořídit si místo klasického křesla-ušáku kvalitní houpací síť?

Kterou jen, kterou? Jsou jich tisíce!

Houpací síť bycom si vždycky měli vybírat podle několika kritérií. V první řadě mějme na mysli věk osob, které ji budou užívat. Dalším hlediskem bude účel, pro který síť pořizujeme, v tomto ohledu se zařiďte podle svých zájmů: Chcete si jen odpočinout? Chcete si delší dobu poležet a přečíst si knížku? Nebo plánujete divočinu, pořádné rozhoupání? Uvažujte také o tomhle: Kam vlastně síť dáte? Budete v ní trávit čas doma, nebo spíš na zahradě či na terase? A ještě jedno hledisko bude hrát při výběru roli: vaše váha. Pořiďte si raději síť pro větší váhu, než je ta vaše. Jinak byste si mohli způsobit nepříjemnost. Ne, síť by se s vámi neutrhla, má velikou nosnost, ale mohlo by se stát, že nebude dostatečně stabilní.

Kam ji pověsím? A jak?

Běžné sítě můžeme zavěsit nebo přivázat na strom či ke sloupkům a v interiéru se dají připevnit ke stěnám. Velice šikovné řešení nabízí společnost Houpi, která je největším internetovým prodejcem houpacích sítí: Ke svým originálním mayským sítím prodává také vychytané příslušenství k ukotvení. Sestava obsahuje karabinu, závěsné oko, pouzdro s vnitřním závitem a krycí podložku (pro jedno rameno houpací sítě či křeslo). Set je vhodný do jakéhokoli zdiva a dodává se spolu se speciální chemickou kotvicí maltou. Skvělé je, že když závěsné oko později demontujete, ze zdiva vůbec nic nevyčnívá. To je jedna z hlavních výhod tohoto setu.

Pro dítě

Houpi nabízí i houpací sítě zvlášť vyrobené pro naše ratolesti, konkrétně pro děti od 3 let. Ty jsou ideální pro děti do 140 cm. V dětském pokojíku budou využity celoročně. Pokud rádi cestujete, tím lépe. Houpací síť je pro kempink a cestování naprosto perfektní, protože nejen baví a navozuje pocit pohody, ale také je výjimečně skladná a lehká.

Chcete kvalitu? To musíte mayský výplet!

Výplet každé jednotlivé sítě je zhotoven ručně tradičním mayským vzorem. Ten člověku jednak poskytuje maximální pohodlí a jednak má vynikající funkční vlastnosti, ověřené generacemi: maximální prodyšnost, vysoká pevnost, vyrovnaná přizpůsobivost tělu a pohybu a dlouhodobá životnost. Výplet je zakončen vysokopevnostními vlákny, která jsou v zájmu vyšší nosnosti vyrobena z nylonu. Tato vlákna tvoří na koncích sítě závěsná oka, jež umožňují bezpečné upevnění. Sítě jsou opravdu zajímavé, určitě si je prohlédněte! Foto: houpi.cz

Publikováno: 02. 05. 2013

Kategorie: Bydleni

Autor: Honza Vodička

Tagy: houpací sítě | houpi.cz | mayské houpací sítě | mayský výplet