Auto/moto

Skútr – neskutečně stylový a praktický pomocník do džungle velkoměsta

Toužíte po elegantním a především kompaktním dopravním prostředku, který vás doveze z bodu A do bodu B a zároveň se postará o to, abyste byli na ulici nepřehlédnutelní? Potrpíte-li si navíc na dvě kola, máme pro vás řešení – pořiďte si skútr, který má oproti čtyřstopým vozidlům hned několik výhody. Tedy za předpokladu, že cestujete sami a ne s osmičlennou rodinou. V takovém případě by vám totiž nezbylo, než si pořídit pořádnou dodávku. Vraťme se však k našemu skútru. Co od něj můžete čekat?
SOLE MIOSkútry jsou velmi mrštné a nerozhází je ani hustý provoz ve větším městě. Budete-li se potřebovat přemístit i v době dopravní špičky, můžete se na něj spolehnout. Kromě toho se díky němu na dobro zbavíte i problémů s parkováním. Tento benefit ocení především řidiči, kterým parkování dělá potíže. Skútr není o moc větší než kolo a lze ho odstavit téměř kdekoliv. A protože jsme zmínili stylovou jízdu, musíme zmínit výrobce Kentoya, jehož skútry patří k nejoblíbenějším vůbec. Důvodů je hned několik – skútry Kentoya jsou spolehlivé, levné a neskutečně sexy. Potrpíte-li si na design, určitě se do nich zamilujete. Společnost navíc provozuje i skútr bazar, ve kterém narazíte na prověřené a servisované zánovní kousky za super ceny.

Itálie, nebo Havana?

LionKentoya vyrábí skútry s motorem o objemu 50 a 125 ccm. Vystačíte-li si s menším výkonem, vsaďte na italské retro SOLE MIO 50 4T, které jako by přicestovalo časem z 60. let. Sladké růžové lakování ocení především ženy, ale zkrátka nepřijdou ani pánové, pro které je připravena černá varianta. SOLE MIO sice uhání jen 45 km/hod, ale s přihlédnutím k tomu, že skútr pohání jediný válec, jde o slušné číslo. A pokud vám rychlost lehce pod maximální povolený městský limit přeci jen nestačí, sáhněte po dalším retro kousku, skútru LION 125. Ten pohání dvakrát tak výkonný (ale stále jednoválcový) motor o objemu 125 ccm, který „lva“ rozhýbá až na 80 km/h. Design skútru se opět nese v rytmu retra, ale tentokrát vychází z dobových kousků, které se svého času proháněly po kubánské Havaně. A dost možná se po ní prohání dodnes…
Nechcete-li si nevšední řidičské zážitky odepřít ani v případě, že nemáte řidičský průkaz, máme pro vás dobrou zprávu. Kentoya vyrábí také elektro kola s dojezdem až 60 km. Stačí je připojit do 230V zásuvky, nabít a vyrazit do ulic. Kompletní nabídku skútrů a elektrokol najdete na oficiálním webu www.kentoya.cz.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije