Skleníky z polykarbonátu a možnosti příslušenství

Rozhodli jste se, že si koupíte zahradní skleníky? Pokud je tomu skutečně tak, nezapomínejte na jednu důležitou věc, kterou je nejenom správný výběr jako takový. Mnohdy je se skleníky spojeno také bohaté příslušenství, díky kterému skutečně není žádným problémem klasické levné skleníky z polykarbonátu výrazně vylepšit. Podívejte se spolu s námi na možnosti, které se nabízejí a které tak může jednoduše a samozřejmě i kdykoliv využít každý z nás. A to, i když hledá levné skleníky.

Skleník polykarbonát se někdy neobejde bez náhradních dílů

Je pravdou, že právě polykarbonátový skleník je oproti klasickému sklu skutečně řešením, které patří mezi velmi pevné a velmi odolné. Přesto ale může v některém případě dojít k tomu, že dojde k poškození. Pokud však víte, jak takové nejlevnější skleníky z polykarbonátu vypadají a jak fungují, víte jistě i to, že se dané desky jednoduše zasouvají do konkrétní konstrukce. To následně umožní také jednoduchou výměnu případné poškozené desky, díky čemuž dojde opět k plnohodnotné funkci skleníku.

Zahradní skleník musí umět udržet správnou teplotu

I když mnoho lidí podceňuje případné rozbití konkrétních desek, nemělo by tomu tak být. Pamatujte, že skleník polykarbonát by měl být schopen řízeného větrání pomocí oken. Pokud vznikne dodatečný otvor, může to znamenat nejenom riziko spojené se snížením teploty a vlhkosti, ale hlavně riziko, že se rostlinám nebude dařit. Třeba pokud sázíte okurky, které jsou poměrně teplomilné.

Polykarbonátové skleníky lze vylepšit systémem otevírání oken

Udržet správnou teplotu ve vašem skleníku nemusí být vždy jednoduché. A to především v případě, kdy se snažíte ji regulovat sami, svépomocí. Přitom zahradní skleník dnes nabídne i takové příslušenství, kdy může vše fungovat zcela automaticky. Pokud budeme konkrétnější, je k dispozici třeba i automatický otevírač oken. A jaká jsou jeho pozitiva? Samozřejmě taková, že zajistí automatické otevírání i zavírání oken v závislosti na vnitřní teplotě. Mezi další přednosti patří:

  • Jednoduchá montáž

  • Možnost otevírat až sedmikilogramová okna

  • Provoz bez baterií i elektřiny

Vybavte polykarbonátové zahradní skleníky také regály

Plastový skleník by měl být v první řadě také plně funkční, čímž nemyslíme jenom to, aby v něm byla správná teplota, ale také vlhkost. Je třeba myslet i na to, abychom ho využili skutečně stoprocentně. A tak můžeme využít polykarbonátové zahradní skleníky nejenom k tomu, abychom na samotný záhon zasadili třeba okurky, rajčata a papriky. Pokud z dostupného příslušenství zvolíme třeba také konkrétní regály do skleníku, můžeme velmi výrazným způsobem znásobit jeho celkovou užitnou plochu. A to nejenom proto, že zde můžeme pěstovat třeba různé květiny, ale jsou třeba i drobnější chilli papričky, nebo další produkty, které lze bez potíží pěstovat právě v květináčích. A možnost jich umístit do skleníku co nejvíce je díky danému regálu skvělá.

Samozřejmě regály nemusí být jediná příslušenství, které dnes může velký skleník nabídnout. Mohou to být i různé police, které samozřejmě mají stejný účel, jako regály. Jednoduše zvýšíte prostor, který vnitřní plocha nabídne. Navíc platí, že můžete najít i takový prodej skleníků, kde příslušenství nemusíte nutně kupovat samostatně, ale lze ho snadno koupit i jako součást základní dodávky.

Publikováno: 21. 02. 2017

Kategorie: Bydleni

Autor: Honza Vodička