Bydleni

Zastřešený bazén vám prodlouží koupací sezónu a ušetří spoustu starostí

Váš soused se stále oddává vodním hrátkám v zahradním bazénu a vy jste ten svůj s příchodem podzimu zazimovali? Přestaňte mu závidět a raději proveďte pár opatření, která prodlouží koupací sezónu i vám. Tím nejdůležitějším je zastřešení, které je spojeno i s celou řadou dalších výhod. Prozradíme vám, které to jsou a proč by měl o zastřešení uvažovat každý majitel venkovního bazénu.

Nejde jen o zmíněné prodloužení koupací sezóny, ale také nižší výkyvy teploty vody v průběhu letních měsíců. U zastřešeného bazénu nedochází k tak velkým tepelným ztrátám (v noci a při náhlém ochlazení) a navíc se v něm můžete koupat i za nepříznivého počasí. Teplota vody je v průměru o 5 – 8 ° teplejší než v případě nezastřešeného bazénu.

Dalším důvodem je nižší spotřeba bazénové chemie a celková úspora času, který byste museli vynaložit na údržbu. Zastřešení bazénů zabraňuje pádu nečistot, prachu nebo listí z okolních stromů. Doporučují ho také lékaři, protože nepropouští UV záření, čímž se minimalizuje riziko vzniku rakoviny kůže.

A neměli bychom zapomínat ani na bezpečnostní funkci. Nezakrytá vodní plocha, v jejíž blízkosti se pohybují děti nebo domácí mazlíčci, totiž představuje potencionální riziko a následky mohou být fatální. Se zastřešeným bazénem (konstrukce lze uzamknout) možnost pádu eliminujete.

Máte-li obavy, že zastřešení bazénu naruší celkovou atmosféru exteriéru, hoďte je za hlavu. Vzhledem k obrovskému množství typů konstrukcí si jistě vyberete takovou, která zahradu naopak doplní a stane se její dominantou. Samozřejmostí je možnost volby barevné kombinace – konstrukce, která se zpravidla vyrábí z hliníků, může mít takřka libovolný odstín z palety RAL.

Volnou ruku dostanete také ve výběru výplně. Standardní čirý dutinkový polykarbonát lze nahradit akrylovým sklem nebo plným karbonátem a to v libovolném rozsahu. Rozdíl tkví v propustnosti světla (dutinkové materiály jsou průsvitné a plné materiály průhledné) a také v estetice. Výplň z plných materiálů je sice dražší, ale zato lépe vypadá.

Na závěr bychom rádi doporučili široké portfolio produktů od společnosti TERMOBAZÉNY s.r.o., která se výrobou zastřešovacích a zakrývacích systémů zabývá téměř deset let. TERMOBAZÉNY s.r.o. nabízí vysokou kvalitu za dostupnou cenu, o čemž se můžete přesvědčit na www.termobazeny.cz. ZAstřešení bazénu Foto: termobazeny.cz

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije