Zastřešený bazén vám prodlouží koupací sezónu a ušetří spoustu starostí

Váš soused se stále oddává vodním hrátkám v zahradním bazénu a vy jste ten svůj s příchodem podzimu zazimovali? Přestaňte mu závidět a raději proveďte pár opatření, která prodlouží koupací sezónu i vám. Tím nejdůležitějším je zastřešení, které je spojeno i s celou řadou dalších výhod. Prozradíme vám, které to jsou a proč by měl o zastřešení uvažovat každý majitel venkovního bazénu.

Nejde jen o zmíněné prodloužení koupací sezóny, ale také nižší výkyvy teploty vody v průběhu letních měsíců. U zastřešeného bazénu nedochází k tak velkým tepelným ztrátám (v noci a při náhlém ochlazení) a navíc se v něm můžete koupat i za nepříznivého počasí. Teplota vody je v průměru o 5 – 8 ° teplejší než v případě nezastřešeného bazénu.

Dalším důvodem je nižší spotřeba bazénové chemie a celková úspora času, který byste museli vynaložit na údržbu. Zastřešení bazénů zabraňuje pádu nečistot, prachu nebo listí z okolních stromů. Doporučují ho také lékaři, protože nepropouští UV záření, čímž se minimalizuje riziko vzniku rakoviny kůže.

A neměli bychom zapomínat ani na bezpečnostní funkci. Nezakrytá vodní plocha, v jejíž blízkosti se pohybují děti nebo domácí mazlíčci, totiž představuje potencionální riziko a následky mohou být fatální. Se zastřešeným bazénem (konstrukce lze uzamknout) možnost pádu eliminujete.

Máte-li obavy, že zastřešení bazénu naruší celkovou atmosféru exteriéru, hoďte je za hlavu. Vzhledem k obrovskému množství typů konstrukcí si jistě vyberete takovou, která zahradu naopak doplní a stane se její dominantou. Samozřejmostí je možnost volby barevné kombinace – konstrukce, která se zpravidla vyrábí z hliníků, může mít takřka libovolný odstín z palety RAL.

Volnou ruku dostanete také ve výběru výplně. Standardní čirý dutinkový polykarbonát lze nahradit akrylovým sklem nebo plným karbonátem a to v libovolném rozsahu. Rozdíl tkví v propustnosti světla (dutinkové materiály jsou průsvitné a plné materiály průhledné) a také v estetice. Výplň z plných materiálů je sice dražší, ale zato lépe vypadá.

Na závěr bychom rádi doporučili široké portfolio produktů od společnosti TERMOBAZÉNY s.r.o., která se výrobou zastřešovacích a zakrývacích systémů zabývá téměř deset let. TERMOBAZÉNY s.r.o. nabízí vysokou kvalitu za dostupnou cenu, o čemž se můžete přesvědčit na www.termobazeny.cz. ZAstřešení bazénu Foto: termobazeny.cz

Publikováno: 18. 09. 2013 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Bydleni

Autor: Honza Vodička

Tagy: termobazény s.r.o. | výhody zastřešení bazénů | zastřešení bazénů