Shoďte špeky, vybudujte svaly a připravte se do plavek!

Toužíte po dokonale vypracované postavě, kterou vám budou všichni závidět, ale při pohledu do zrcadla vidíte jen pozůstatky vánočního obžerství? Chopte se iniciativy a proměňte tuky na svalovou hmotu dříve než bude pozdě. Budete nejen lépe vypadat, ale především se i lépe cítit. V pozdějším věku se vám bude nadbytečných kilogramů zbavovat o to hůře a proto nemeškejte a začněte s proměnou ihned. Na domácí cvičení však pro jistotu rovnou zapomeňte. Posilování v domácím prostředí není ani zdaleka tak motivační, jako ve společnosti vytrénovaných borců ve fitness centru. Většina z nás navíc nedisponuje vybavením, díky kterému je cvičení mnohem efektivnější. Pro ty z vás, kteří si s posilovnou příliš nerozumí, jsme připravili pár tipů, které vám mohou být značně nápomocné.

Vítejte ve světě posilování

Posilování je dlouhodobá záležitost a proto se vybavte pevnými nervy. Nečekejte, že budete po pár hodinách strávených v posilovně vypadat jako klon Ronnieho Colemana. Trpělivost však přináší růže a ve spojení s vyváženou stravou a vhodně nastaveným cvičebním plánem sklidíte ovoce mnohem dříve. „Zaručenými“ jídelníčky se to na internetu jenom hemží, ovšem nejlépe uděláte, když problematiku zkonzultujete s odborníkem. To samé platí i o samotném cvičení. Osobní trenér vám poradí s technikou a ideálním počtem opakování a sérií. Jednu univerzální radu vám však dáme i my – posilujte na všechny partie a to i ty, které nejsou tak viditelné. Jedině tím totiž docílíte symetrické postavy.

Chraňte své svaly kvalitními suplementy

Růst svalů ovlivňuje mnoho faktorů a to nejen ty, které jsme již zmínili. Kromě správné techniky cvičení a jídelníčku je to i dostatek odpočinku. Přestaňte se pozorovat v zrcadle a raději si po vysilujícím tréninku dopřejte vydatný spánek. Během toho totiž dochází k regeneraci a tedy i růstu svalových vláken. Dříve nebo později se ovšem dostanete do fáze stagnace, kdy je na místě podpořit tělo vhodnými suplementy. Těmi samozřejmě nemyslíme zakázané anabolika – těm se vyhněte obloukem. Kvalitní proteiny však dokáží hotové divy. Chrání svalovou hmotu před devastací a napomáhají k rychlejší regeneraci. Začátečníci by měli volit produkty s obsahem bílkovin do 69 %, které jsou volně dostupné i na internetu. Doporučujeme prověřený e-shop pepasport.cz, který nabízí pouze vysoce kvalitní doplňky a to za velmi pěkné ceny.

Publikováno: 05. 02. 2013 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Honza Vodička

Tagy: jak posilovat | posilování | posilovna | proteiny | růst svalů | tipy na posilování | whey protein