Zdraví

Shoďte špeky, vybudujte svaly a připravte se do plavek!

Toužíte po dokonale vypracované postavě, kterou vám budou všichni závidět, ale při pohledu do zrcadla vidíte jen pozůstatky vánočního obžerství? Chopte se iniciativy a proměňte tuky na svalovou hmotu dříve než bude pozdě. Budete nejen lépe vypadat, ale především se i lépe cítit. V pozdějším věku se vám bude nadbytečných kilogramů zbavovat o to hůře a proto nemeškejte a začněte s proměnou ihned. Na domácí cvičení však pro jistotu rovnou zapomeňte. Posilování v domácím prostředí není ani zdaleka tak motivační, jako ve společnosti vytrénovaných borců ve fitness centru. Většina z nás navíc nedisponuje vybavením, díky kterému je cvičení mnohem efektivnější. Pro ty z vás, kteří si s posilovnou příliš nerozumí, jsme připravili pár tipů, které vám mohou být značně nápomocné.

Vítejte ve světě posilování

Posilování je dlouhodobá záležitost a proto se vybavte pevnými nervy. Nečekejte, že budete po pár hodinách strávených v posilovně vypadat jako klon Ronnieho Colemana. Trpělivost však přináší růže a ve spojení s vyváženou stravou a vhodně nastaveným cvičebním plánem sklidíte ovoce mnohem dříve. „Zaručenými“ jídelníčky se to na internetu jenom hemží, ovšem nejlépe uděláte, když problematiku zkonzultujete s odborníkem. To samé platí i o samotném cvičení. Osobní trenér vám poradí s technikou a ideálním počtem opakování a sérií. Jednu univerzální radu vám však dáme i my – posilujte na všechny partie a to i ty, které nejsou tak viditelné. Jedině tím totiž docílíte symetrické postavy.

Chraňte své svaly kvalitními suplementy

Růst svalů ovlivňuje mnoho faktorů a to nejen ty, které jsme již zmínili. Kromě správné techniky cvičení a jídelníčku je to i dostatek odpočinku. Přestaňte se pozorovat v zrcadle a raději si po vysilujícím tréninku dopřejte vydatný spánek. Během toho totiž dochází k regeneraci a tedy i růstu svalových vláken. Dříve nebo později se ovšem dostanete do fáze stagnace, kdy je na místě podpořit tělo vhodnými suplementy. Těmi samozřejmě nemyslíme zakázané anabolika – těm se vyhněte obloukem. Kvalitní proteiny však dokáží hotové divy. Chrání svalovou hmotu před devastací a napomáhají k rychlejší regeneraci. Začátečníci by měli volit produkty s obsahem bílkovin do 69 %, které jsou volně dostupné i na internetu. Doporučujeme prověřený e-shop pepasport.cz, který nabízí pouze vysoce kvalitní doplňky a to za velmi pěkné ceny.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije