Turecko - země plná kulturního bohatství a přírodních krás

Minulý článek jsme věnovali důvodům, které by vás měly přimět k dovolené u moře. Proč jet k moři již víte a nezbývá, než vám doporučit konkrétní destinaci. Finální volba bude ve vaší režii, ale možná vás dnešní „výlet“ do Turecka inspiruje natolik, že se tuto pozoruhodnou zemi rozhodnete navštívit. Ostatně proč ne, Turecko patří k zemím, do kterých se lze podívat velmi levně, stačí využít některou z mnoha last minute nabídek. Vraťme se však k tomu, co by vás mělo zajímat – k argumentům, které hovoří pro dovolenou v Turecku.

Muslimové na každém rohu, ale bát se nemusíte

Turecko je vskutku pozoruhodný stát. Jde o jednu z mála muslimských zemí s explicitně sekulárním politickým systémem. Státní moc není závislá na náboženství a právě proto je Turecká republika (oficiální název Turecka) naprosto bezpečná. Místní jsou přívětiví a uvědomují si, jak turistický ruch významně ovlivňuje ekonomiku země. Chcete se o tom přesvědčit na vlastní kůži? Vydáte-li se do Turecka letecky, budete na místě za dvě hodiny.

Istanbul - město na dvou kontinentech

Turecko je země s bohatou historií a je jen na vás, jestli dovolenou pojmete v duchu poznání, nebo nicnedělání na některé z mnoha překrásných pláží. K tomu prvnímu se skvěle hodí desetimilionový Istanbul neboli Konstantinopol. Pokud si alespoň matně vybavujete hodiny dějepisu, pak jistě víte, že se v městě rozkládajícím se na dvou kontinentech mísí hned několik kultur. Instanbul, to jsou impozantní chrámy, mešity, bazary a muzea plná unikátních exponátů. Velmi zajímavé expozice najdete také v legendárním Chrámu Svaté Moudrosti. Ještě jste o něm neslyšeli? Ale název Hagia Sofia vám jistě neznámý není. Mezi další historická města, která se těší velkému zájmu milovníků historie, patří také Antalya.

Turecko má tři moře, stačí si vybrat

Kulturu a historii máme za sebou. Ale jak je na tom Turecko s plážemi, za kterými turisté jezdí nejčastěji? Je jich nespočet, ostatně břehy Turecka omývají hned tři moře. Z jihu Středozemní, ze západu Egejské a na severu Černé moře. Spousta tureckých pláží se řadí mezi nejkrásnější na světě a místní jsou na ně právem hrdí. Tak na co ještě čekáte? Vyberte si last minute dovolenou v Turecku a vydejte se za jeho krásami!

Publikováno: 31. 05. 2014 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Horké tipy

Autor: Honza Vodička

Tagy: dovolená v Turecku