Odhalte s námi tajemství legendární rulety

Málokterá hazardní hra se do podvědomí hráčů, ale i široké veřejnosti, která jinak hazard míjí obloukem, zapsala jako ruleta. Legendární hru se snažíme ovládnou již po několik staletí a není tajemstvím, že se to některým z nás opravdu daří. I vy jste již možná zaslechli o jednoduchém a snadném výdělku, který je spjat právě se zmíněnou stolní hrou. Hned na úvod vás však musíme zklamat. Přestože poměr vyplácených výher činí v případě rulety neskutečných 97,32 % (ano, čtete správně, kasína se musí spokojit „jen“ s necelými třemi procenty z celkového objemu sázek), velké peníze si z kasína odnese jen hrstka vyvolených. Chcete patřit mezi ně? Univerzální návod na úspěch neznáme, ale pár tipů pro vás přece jen máme. Pravidla rulety nejsou nijak komplikovaná a i to je jedním z důvodů, proč jde o nejoblíbenější hazardní hru vůbec. Skládá se z otáčivého kola a plátna, které je rozděleno na různá pole – na ty hráč pokládá sázky a v případě výhry mu krupiér vyplatí určitý počet žetonů. Výše výhry závisí na typu sázky, při čemž lze vsadit na jednotlivá čísla, ale i jejich kombinace. Možná jste se již setkali s pojmem francouzská (případně evropská) a americká ruleta. Tyto dvě varianty se od sebe liší jen velmi nepatrně. Americká verze rulety má o jednu nulu navíc (na plátně ji najdete jako „00“, tedy jakási dvojitá nulu), která s ohledem na teorii pravděpodobnosti (k té se dostaneme za chvíli) hraje ve prospěch kasína. Budete-li mít možnost, vždy hrajte francouzskou nebo evropskou ruletu, u kterých je vaše šance na výhru podstatně vyšší. V případě francouzské rulety můžete navíc počítat i s pravidlem „LaPartage“, kdy dostanete zpět polovinu vkladu i tedy, když v rámci sázky na černou/bílou, sudou/lichou nebo malou/velkou padne nula.

Dostáváme se k zásadní otázce. Jak tedy ruletu hrát?

Většina hráčů, kteří s ruletou nemají příliš mnoho (respektive žádné) zkušeností, provádí náhodné sázky a doufají, že jim štěstěna přinese pár žetonů navíc. Profesionální hráči na náhodu nespoléhají a využívají takzvané ruletní systémy. Ruletní systémy jsou propracované strategie, které mohou do značné míry ovlivnit průběh hry. Některé jsou velmi agresivní a přináší rychlé a vysoké výhry, což je ovšem většinou kompenzováno velkou mírou rizika. Jiné systémy jsou stavěny zcela opačně a umožňují dlouhou a vyváženou hru. Ti nezkušenější hráči pak strategie kombinují a dokáží odhadnout, která se hodí pro danou situaci. Ruletní systémy můžeme rozlišit dle náročnosti hraní na: ruletní systémy pro začátečníky ruletní systémy pro pro pokročilé Mezi nejjednodušší systémy bezesporu patří systém Martingale, který spočívá v sázení na zvolené barvě či jiné párové sázce (sudá/lichá nebo malá/velká). V případě prohry hráč zdvojnásobuje sázku a jakmile padne jím zvolená sázka, vyhraje zpět celý předchozí vklad a jeden žeton navíc. Je tedy neustále v plusu, ovšem za předpokladu, že disponuje dostatečně vysokým kapitálem pro navyšování sázek. Martingale se dočkal mnoha dalších variací, které se snaží eliminovat jeho nedostatky. Přestože se jeví „neprůstřelně“, má obrovskou slabinu, která tkví ve zmíněné potřebě vysokého kapitálu. Jedním z profesionálních ruletních systémů je například Charlotte, kdy hráč sází na oblíbené číslo (tedy přímá sázka) a to po dvou žetonech v prvních sedmadvaceti spinech a v případě prohry následně sázku zvyšuje o jeden žeton na x dalších spinů. Systém je nastaven tak, aby hráče udržel při hře po 87 spinů, při čemž nebude potřebovat více než 506 žetonů. V praxi však k výhře dochází mnohem dříve a hráč si přijde na slušnou výhru. Všechny známé ruletní systémy, včetně detailního rozboru, míru bezpečnosti a dalších zajímavých informací, najdete na tématickém webu www.geniove.cz, který se problematikou rulety zabývá velmi podrobně. Mimo jiné zde najdete seznam prověřených online casin s podrobným návodem, díky kterému si budete moct na internetu bez obav zahrát. Nezapomeňte na sekci často kladené otázky, ve které se dozvíte odpovědi na všechny otázky, které vás v průběhu studia rulety napadnou.

A proč si ruletu vyzkoušet právě na internetu? Není lepší hra v kamenném kasinu?

Onlina kasina jsou velmi bezpečná a podléhají neustálé kontrole. Software není naprogramován tak, aby se virtuální ruleta otáčela ve prospěch provozovatele a generuje náhodná čísla. V případě reálné rulety si nikdy nemůžete být jistí, zda ji majitel kasina nějakým způsobem nemodifikoval. Dalším důvodem je absence rušivých elementů a časového presu. Doma budete mít takřka neomezené množství času na rozhodování a nebude na vás tlačit krupiér. Můžete tak naplno využít ruletní systémy, které si navíc lze zcela zdarma vyzkoušet ve free verzi rulety. A abychom nezapomněli – online kasína často nabízí zajímavé vstupní bonusy, díky kterým si můžete „na ostro“ zahrát i bez vlastního kapitálu.
Pozn. autora: Článek má pouze informativní charakter o možnostech rulety a jeho cílem není nabádání ke gamblerství a pravidelnému hraní. Lidé, kteří holdují hazardním hrám pravidelně, riskují závislost.

Publikováno: 20. 09. 2013 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Zábava

Autor: Honza Vodička

Tagy: pravidla rulety | ruleta | ruletní systémy