Nechte se okouzlit jedním z nejkrásnějších lázeňských měst

Odpočiňte si od stereotypu a stresu, který vás každý den provází a udělejte si s námi malý výlet do třináctitisícového města, které je součástí známého lázeňského trojúhelníku. Cílem naší cesty se staly Mariánské Lázně, které se nachází v Karlovarském kraji, zhruba 25 kilometrů jihovýchodně od Chebu. „Mariánky“, jak se lázním familiérně přezdívá, jsou sice mladší než Karlovy Vary a Františkovy Lázně, ovšem první zmínky o léčivém pramenu pochází už z počátku minulého tisíciletí, kdy ho v hlubokých hvozdech objevili místní mniši. Samostatná obec zde vznikla v roce 1818 a o další rozvoj se zasloužil také slavný básník Johann Wolfgang Goethe. Toho místní podmínky uchvátily natolik, že se rozhodl apelovat na místního opata, aby nepolevil ve výstavbě. Vznikaly tak další lázeňské domy a lékaři začali využívat moderní procedury, které jim nedoporučil nikdo jiný, než zmiňovaný Goethe. Díky němu se do města podívala spousta dalších známých osobností a zanedlouho poté se z Marienbad stalo uznávané lázeňské zařízení světové třídy.

Mariánské lázně a současnost

Sláva a věhlas lázní neodezněly a i v současné době patří k nejnavštěvovanějším lázeňským městům ve střední Evropě. Mariánské Lázně mají návštěvníkům opravdu co nabídnout - bohatý kulturní život, příjemné prostředí plné architektonických skvostů a pestré možnosti sportovního vyžití. Ať už jsou vaše zájmy jakékoliv, v Mariánských Lázních se nudit rozhodně nebudete. Milovníci kultury mohou navštívit muzeum, divadlo, kino nebo některý z mnoha hudebních klubů. Kromě toho se zde každoročně koná Chopinův festival. Sportovcům je umožněno provozovat až 50 druhů sportů, mezi kterými nechybí atletika, cyklistika, jachting nebo vyhlášené golfové hřiště. Po náročném dni plném nezapomenutelných zážitků se všichni mohou pokochat unikátní Kolonádou Maxima Gorkého a odpočinout si procházkou v lázeňském parku.

Vychutnejte si pobyt v Mariánských lázních v hotelu Olympia

Toužíte po tom nejlepším ubytování v Mariánských Lázní? Vsaďte na wellness hotel Olympia, který se nachází v samotném historickém centru. Chlubí se perfektně vybavenými pokoji, restauracemi s prvotřídní kuchyní a rozsáhlým wellness centrem o rozloze téměř sedmi set metrů čtverečních. Pestrá nabídka procedur a terapií dělají z Olympie jednoznačnou volbu pro všechny, kteří si chtějí pobyt v lázeňském městě užít plnými doušky. A na co se můžete těšit? Pro hosty je připraven vnitřní vyhřívaný bazén, finská, parní a infrasauna. Neméně zajímavé jsou i terapie a léčebné procedury v podobě několika druhů masáží, termo, hydro a fyziotereapie, ale i kosmetických služeb, které ocení především ženy. Samozřejmostí je sestavení lázeňského programu na míru odborným lékařem, který zohlední váš aktuální zdravotní stav a potřeby. Pokud vás nabídka zaujala, nezapomeňte se podívat na webové stránky hotelu olympiahotel.eu, na kterých najdete nabídku speciálních pobytových balíčků. Ať už se rozhodnete pro romantický víkend pro dva nebo pobyt spojený s golfem, vždy si z Mariánských Lázní přivezete spoustu zážitků, na které nikdy nezapomenete.

Publikováno: 01. 03. 2013 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Honza Vodička