Auto/moto

Nebuďte líní a ušetřete za povinné ručení

Není tajemstvím, že pojišťovny často nabízí podobné produkty za velmi rozdílné ceny. Doby, kdy měla na povinné ručení monopol Česká pojišťovna, jsou naštěstí minulostí a je jen na každém z nás, jestli využije liberalizovaného trhu a poohlédne se po výhodnějším balíčku, který má ve svém portfoliu konkurence. Spousta řidičů již neodolatelnou nabídku na přechod k jiné pojišťovně využila. Zbytek pravděpodobně odradilo těch několik minut, kolik by celému procesu museli věnovat. Opravdu je to tak, přechod ke konkurenční pojišťovně není nikterak složitý a dá se vyřídit z pohodlí domova. Otázkou tedy je, které pojištění je výhodnější, než vaše stávající.

Ušetřit je tak snadné

K tomu, abyste se vyznali v cenách povinného ručení, ještě nemusíte schůzovat se zástupci všech vybraných pojišťoven. Stačí si otevřít internetový prohlížeč a kouknout se po aktuálních informacích. Pozor, důležité je místo, z kterého je budete čerpat. Pojišťovny disponují spoustou „nezávislých“ webů, jejichž součástí je i legendární kalkulačka povinného ručení. Ať dotazník vyplníte jakkoliv, nejlevněji vždy vyjde pojištění od subjektu, který web zřídil. A právě z toho důvodu vznikly magazíny o pojištění vozidel, jako je povinny.cz. Nejen, že zde najdete celou řadu důležitých informací o změnách pojištění, ale zároveň můžete využít kalkulátor s objektivním zhodnocením, Alternativou může být povinko.cz, které se čistě zaměřuje na výpočet pojištění. A čím je zaručena objektivita? Autor webu uvádí, že jde o affiliate web, který vydělává na vyplěných žádostech a nikoliv na sjednané pojistce. Není zde tedy motivace, aby byl jeden subjekt upřednostňován před jiným.

Změna je jednoduchá

Vraťme se však k samotné změně povinného ručení. Stačí vyplnit jednoduchý dotazník, který obsahuje dotazy ohledně vás a vašeho vozidla. Po jeho zpracování se vám zobrazí vhodné alternativy, včetně konkrétních informací o cenách a benefitech vybraného pojištění. Nová pojistka se dá uzavřít online, nový pojistitel se postará o vypovězení vaší staré smlouvy. A vy? V můžete ihned na cesty!

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije