Nebuďte líní a ušetřete za povinné ručení

Není tajemstvím, že pojišťovny často nabízí podobné produkty za velmi rozdílné ceny. Doby, kdy měla na povinné ručení monopol Česká pojišťovna, jsou naštěstí minulostí a je jen na každém z nás, jestli využije liberalizovaného trhu a poohlédne se po výhodnějším balíčku, který má ve svém portfoliu konkurence. Spousta řidičů již neodolatelnou nabídku na přechod k jiné pojišťovně využila. Zbytek pravděpodobně odradilo těch několik minut, kolik by celému procesu museli věnovat. Opravdu je to tak, přechod ke konkurenční pojišťovně není nikterak složitý a dá se vyřídit z pohodlí domova. Otázkou tedy je, které pojištění je výhodnější, než vaše stávající.

Ušetřit je tak snadné

K tomu, abyste se vyznali v cenách povinného ručení, ještě nemusíte schůzovat se zástupci všech vybraných pojišťoven. Stačí si otevřít internetový prohlížeč a kouknout se po aktuálních informacích. Pozor, důležité je místo, z kterého je budete čerpat. Pojišťovny disponují spoustou „nezávislých“ webů, jejichž součástí je i legendární kalkulačka povinného ručení. Ať dotazník vyplníte jakkoliv, nejlevněji vždy vyjde pojištění od subjektu, který web zřídil. A právě z toho důvodu vznikly magazíny o pojištění vozidel, jako je povinny.cz. Nejen, že zde najdete celou řadu důležitých informací o změnách pojištění, ale zároveň můžete využít kalkulátor s objektivním zhodnocením, Alternativou může být povinko.cz, které se čistě zaměřuje na výpočet pojištění. A čím je zaručena objektivita? Autor webu uvádí, že jde o affiliate web, který vydělává na vyplěných žádostech a nikoliv na sjednané pojistce. Není zde tedy motivace, aby byl jeden subjekt upřednostňován před jiným.

Změna je jednoduchá

Vraťme se však k samotné změně povinného ručení. Stačí vyplnit jednoduchý dotazník, který obsahuje dotazy ohledně vás a vašeho vozidla. Po jeho zpracování se vám zobrazí vhodné alternativy, včetně konkrétních informací o cenách a benefitech vybraného pojištění. Nová pojistka se dá uzavřít online, nový pojistitel se postará o vypovězení vaší staré smlouvy. A vy? V můžete ihned na cesty!

Publikováno: 29. 09. 2012 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Auto/moto

Autor: Honza Vodička

Tagy: havarijní pojištění | kalkulačka povinného ručení | povinné ručení