Uncategorized

Kompakt, nebo zrcadlovka?

Není to tak dávno, kdy se digitální fotoaparáty kvalitou zachycených fotografií nemohly klasickým analogovým fotoaparátům rovnat. Dnes je všechno jinak a původní neduhy digitálů jsou ty tam. I u nejlevnějších modelů můžete očekávat zdařilé fotografie bez šumu, s dostatečným dynamickým rozsahem a hloubkou ostrosti. Uživatelé si už nestěžují ani na astronomickou cenu, nemusí neustále dokupovat baterie a v neposlední řadě dlouze čekat, až zařízení zareaguje na spoušť. Není náhoda, že se digitální fotoaparáty staly nedílnou součástí každé moderní domácnosti a nedáme na ně dopustit.
Nabízí se však otázka, který typ digitálního fotoaparátu je ten pravý ořechový pro vás. Pokročilý uživatel může článek přeskočit a přesunout se na prodej fotoaparátů, ale pro někoho technicky méně zdatného mohou být pojmy jako „kompakt“, „digitální zrcadlovka“ nebo dokonce „kompakt s výměnným objektivem“ španělskou vesnicí. Rozhodli jsme se vám pojmy přiblížit a udělat vám v sortimentu digitálních foťáků pořádek.
Kompaktní fotoaparáty neboli kompakty jsou, jak už sám název napovídá, vhodné pro každodenní focení. Díky subtilnějším rozměrům se vlezou do kapsy či kabelky a můžete je využít pro focení momentek na oslavě, ale samozřejmě i čehokoliv jiného, co se vám zrovna přimotá před objektiv. Ceny začínají velmi nízko a i nejlevnější kompakty mají poměrně dost zajímavých režimů focení. Dražší kousky nabízí ještě větší množství funkcí (3D nebo panoramatické fotografie apod.) a velmi kvalitní fotografie. Typickým znakem kompaktů je jednoduché a intuitivní ovládání.
Digitální zrcadlovky  stojí na opačné straně barikády. Vzhledem k robustnějším rozměrům zrcadlovku zřejmě nebudete mít neustále u sebe, ale spíše tehdy, když se skutečně vydáte za lovem fotografií. Na druhou stranu však výsledek uspokojí i toho nejnáročnějšího uživatele. Jde o nástroj, kterým fotí profesionálové a jako takový slibuje fotografie nejvyšší kvality. Se samotným tělem však nevyfotíte nic a nezbude vám, než si pořídit výměnné objektivy a další vybavení. Rozhodnete-li se pro zrcadlovku, měli byste si uvědomit, že budete muset vstřebat spoustu know-how. Byla by totiž škoda využívat automatický režim a ochuzovat se o možnosti, které zrcadlovka nabízí. A ceny? Ty jsou samozřejmě řádově vyšší než ceny kompaktů.
Zcela specifickou kategorii tvoří kompakty s výměnnými objektivy. Můžete je chápat jako jakési „hybridy“, které se chlubí nejlepšími vlastnostmi z obou výše zmíněných kategorií. Dražší modely rozhodně nepředstavují žádný kompromis a je pro ně typický velmi vysoký výkon a malé rozměry. A stejně jako u zrcadlovek, také v případě těchto kompaktů lze libovolně měnit objektivy podle konkrétních potřeb. Opět jde o nástroje pro profesionální fotografy, kteří se neobejdou bez pořádného fotoaparátu a zároveň s sebou nemohou vláčet velkou zrcadlovku. Pokud jste si v sortimentu udělali jasno, nezbývá, než vám doporučit specializovaný e-shop www.aaron.cz, který nabízí široké spektrum digitálních fotoaparátů a komplexní poradenství. V případě fotoaparátů totiž platí to samé jako u automobilů – nesnažte se na něm za každou cenu ušetřit a nakupujte u někoho, kdo vám sofistikovaně poradí a nasměruje vás na nejvhodnější řešení.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije