Kde se bere dopravní značení aneb značky a jejich aplikace na zakázku

Zamýšleli jste se někdy nad tím, kde se berou dopravní značky? Existují firmy, které se na jejich výrobu i umisťování specializují. Svislé i vodorovné dopravní značení, zpomalovací prahy či parkovací zábrany si tak můžete zakoupit a nechat instalovat přímo od nich. Jak to funguje a kolik vlastně stojí dopravní značky?

Nezbytnost dopravního značení

Bez dopravního značení by na silnicích panoval neuvěřitelný chaos, který by přinesl i ohromný počet zranění a nehod. Pokud je potřeba někde instalovat svislé či dopravní značení nebo snad umístit zpomalovací prahy, které zajistí větší bezpečnost provozu, je zapotřebí kontaktovat profesionály.

Cena za pronájem značek

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik taková dopravní značka stojí? Cena dopravních značek se liší podle rozměrů. Kulatá značka s průměrem 70 cm, trojúhelníková značka a značka parkoviště o rozměrech 70x50 cm stojí 1 100 Kč. Menší značky pořídíte od 400 do 800 Kč a za velkoplošné značení si trochu připlatíte, neboť ceny takových značek se pohybují od dvou tisíc korun výš.

Životnost vodorovného dopravního značení

A co takové vodorovné značení? Životnost značek, které jsou malovány na komunikace, se liší podle vytíženosti daného místa. Firmy, které je na pozemní komunikace nanášejí, zaručují životnost 24 měsíců, ale pokud je barva dvousložková, její životnost je až 36 měsíců. Při jejich aplikaci je ideální, pokud je slunečné počasí, teplo, sucho, a hlavně čistý povrch. Za takových podmínek barva skvěle usychá a perfektně drží. Dopravní značení začalo být na našem území zaváděno již od 19. století. Současné číslování dopravních značek v České republice platí od roku 2001, přestože od té doby se přidalo několik nových druhů značek. Dopravní značení podléhá zákonům a vyhlášce o pravidlech provozu na pozemních komunikacích Ministerstva dopravy.

Publikováno: 24. 08. 2021

Kategorie: Auto/moto

Autor: Hanka Trnková