Zábava

Bingo neproslavila televize – populární loterijní hru vymysleli staří Číňané

Máte rádi zábavu a napětí? V tom případě si loterijni hru bingo okamžitě zamilujete. Tedy samozřejmě za předpokladu, že se jí již ve svém volném čase neoddáváte. A pokud přeci jen nevíte, o co jde, zkuste se na chvíli vrátit v čase do doby, kdy bylo digitální vysílání hudbou daleké budoucnosti. Není to tak dávno, kdy kabelovka nepatřila mezi standardní příslušenství typické české domácnosti a byli jsme nuceni sledovat to, co nám pan ředitel naservíroval. S pořadem, který měl na starost legendární moderátor Jan Rosák, se však trefil přímo do černého.
Historie populární hry bigno se však rozhodně nezačala psát v polovině 90. let, ale již ve starověké Číně. A právě odtud se (jako ostatně spoustu dalších užitečných věcí) rozšířila do celého světa. V 16. století bylo bingo dokonce italskou státní loterijní hrou (Lo Giuoco del Lotto), ale na vrchol se dostala až na přelomu 19. a 20. století. Nekladněji hru přijali obyvatelé USA, kteří jí s oblibou oddávají dodnes. Neméně populární je také ve Velké Británii, kde si získala především ženské publikum. Úspěch binga tkví v kombinaci jednoduchosti, napětí a zábavy. Pravidla binga jsou absolutně nenáročná a může si zahrát opravdu každý: každý hráč obdrží kartičku s mřížkou o 25 polích (5 x 5) a na té je umístěno 24 čísel (prostřední pole zůstává prázdné). Čísla na kartičce jsou unikátní a lze je využít pouze v rámci jediné hry.
Průběh hry je následující – uvaděč postupně losuje 75 míčků, které jsou potištěny jednotlivými čísly a hráč, který jako první zaškrtne všechna vylosovaná čísla na své kartičce, zvolá BINGO! a vyhraje.

Dostali jste chuť na hraní?

Přestože se u nás bingo již nějaký ten pátek nevysílá, můžete si hru zahrát třeba hned. Bingo zdarma najdete na internetu v prověřených online hernách (jejich seznam najdete na www.bingozdarma.cz) a to nejen na počítači, ale i na libovolném mobilním zařízení s internetovým připojením. Chcete-li si zahrát bingo v mobilu během zdlouhavého cestování v MHD, máte šanci. Možná vás napadlo, že své štěstí zkusíte za opravdové peníze. V takovém případě doporučujeme online herny, které nabízí zajímavé vstupní bonusy ve výši až 200 % z vašeho vkladu. V každém případě však zvažte riziko, které jsou s bingem, jakožto s každou loterijní hrou, neodmyslitelně spojené.

Add Comment

Klikni pro přidání komentáře

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Reklama

Máš rád turistiku? Pak ti ve výbavě nesmí chybět funkční outdoorové kalhoty od značky Kilpi!

Chceš super výkonný mobil? Nový iPhone 12 Pro je jasnou volbou!

Jezdíš rád na kole? Pak ti ve výbavě nesmí chybět parádní pánské cyklistické dresy od značky Kilpi!

Sázíte rádi?

Tak nezapomeňte číst zajímavé informace o sázení online.

Kde to žije