Domů » Bingo neproslavila televize – populární loterijní hru vymysleli staří Číňané
Zábava

Bingo neproslavila televize – populární loterijní hru vymysleli staří Číňané

Máte rádi zábavu a napětí? V tom případě si loterijni hru bingo okamžitě zamilujete. Tedy samozřejmě za předpokladu, že se jí již ve svém volném čase neoddáváte. A pokud přeci jen nevíte, o co jde, zkuste se na chvíli vrátit v čase do doby, kdy bylo digitální vysílání hudbou daleké budoucnosti. Není to tak dávno, kdy kabelovka nepatřila mezi standardní příslušenství typické české domácnosti a byli jsme nuceni sledovat to, co nám pan ředitel naservíroval. S pořadem, který měl na starost legendární moderátor Jan Rosák, se však trefil přímo do černého.
Historie populární hry bigno se však rozhodně nezačala psát v polovině 90. let, ale již ve starověké Číně. A právě odtud se (jako ostatně spoustu dalších užitečných věcí) rozšířila do celého světa. V 16. století bylo bingo dokonce italskou státní loterijní hrou (Lo Giuoco del Lotto), ale na vrchol se dostala až na přelomu 19. a 20. století. Nekladněji hru přijali obyvatelé USA, kteří jí s oblibou oddávají dodnes. Neméně populární je také ve Velké Británii, kde si získala především ženské publikum. Úspěch binga tkví v kombinaci jednoduchosti, napětí a zábavy. Pravidla binga jsou absolutně nenáročná a může si zahrát opravdu každý: každý hráč obdrží kartičku s mřížkou o 25 polích (5 x 5) a na té je umístěno 24 čísel (prostřední pole zůstává prázdné). Čísla na kartičce jsou unikátní a lze je využít pouze v rámci jediné hry.
Průběh hry je následující – uvaděč postupně losuje 75 míčků, které jsou potištěny jednotlivými čísly a hráč, který jako první zaškrtne všechna vylosovaná čísla na své kartičce, zvolá BINGO! a vyhraje.

Dostali jste chuť na hraní?

Přestože se u nás bingo již nějaký ten pátek nevysílá, můžete si hru zahrát třeba hned. Bingo zdarma najdete na internetu v prověřených online hernách (jejich seznam najdete na www.bingozdarma.cz) a to nejen na počítači, ale i na libovolném mobilním zařízení s internetovým připojením. Chcete-li si zahrát bingo v mobilu během zdlouhavého cestování v MHD, máte šanci. Možná vás napadlo, že své štěstí zkusíte za opravdové peníze. V takovém případě doporučujeme online herny, které nabízí zajímavé vstupní bonusy ve výši až 200 % z vašeho vkladu. V každém případě však zvažte riziko, které jsou s bingem, jakožto s každou loterijní hrou, neodmyslitelně spojené.

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Kde to žije