Domů » 4 metody prodlužování vlasů, které zvládnete svépomocí
Krása

4 metody prodlužování vlasů, které zvládnete svépomocí

Móda se mění a málokterý trend zůstává aktuální. To samé platí i o účesech. Střih, který byl ještě nedávno hot, může být za týden totálně out. Něco však přeci jen přetrvává – dlouhé a husté vlasy vždy byly a zřejmě i budou devizou každé dámy a možná o nich sníte i vy. Pokud nechcete čekat, než vám narostou do požadované délky, můžete je mít delší třeba hned zítra. Představíme vám několik moderních metod prodlužování, které s trochou šikovnosti zvládnete svépomocí!

1.) Sponky clip-in

O nejmodernější metodě vlasy na prodloužení jste již stoprocentně slyšela. Sponky s clip-in s přírodními vlasy vám umožní kdykoliv změnit vizáž a jejich snadná aplikace nezabere více než pět minut. Chcete-li své okolí překvapit jiným účesem, máte možnost. Vzhledem k tomu, že jde o pravé vlasy, můžete s nimi zacházet jako s vlastními – barvit je, žehlit, natáčet apod. Sponky clip-in mají silikonový protiskluz a nemusíte se bát, že by se vám vlasy nečekaně odepnuly.

2.) Keratinový spoj

Pramínky zakončené keratinovým spojen mají v nabídce salóny, ale tepelnou pájku si můžete pořídit i vy. S její pomocí si připojíte pramínek k vašim vlasům (pár mm od kořínku) a spoj bude postupně odrůstat. Prodloužení keratinem vydrží zhruba 2 až 3 měsíce a poté ho můžete obnovit – stačí, když kroužek posunete blíže k hlavě, nebo nandáte nové vlasy. Nevýhodou keratinových vlasů je skutečnost, že nesmí přijít do styku s barvou, odbarvovačem, ale ani kosmetikou s extrakty z ovoce. Ovocné kyseliny jsou agresivní a mohly by způsobit rozpad spoje.

3.) Prodloužení kroužkem „micro ring“

Jde o asijské vlasy evropského typu, které jsou zakončeny malým kroužkem (proto „micro ring vlasy“) s očkem pro snadnou aplikaci. Aplikace probíhá následovně – provlečete váš pramínek vlasů a secvaknete pár milimetrů od kořínku. Podobně jako u keratinového kroužku musíte po určité době (2 až 3 měsíce, v závislosti na rychlosti růstu vašich vlasů) spoj sundat a posunout zpět ke kořínkům nebo pramínek vyměnit za nový. I na tuto metodu prodlužování narazíte v salónech, ale při troše šikovnosti zvládnete aplikaci i doma.

4.) Pásky tapex (pásková metoda prodlužování)

Pásky TAPEX mají podobu silikonového spoje – 4 cm dlouhého pásku, který má z jedné strany nalepenou oboustrannou lepící pásku – tou pramínek přilepíte ke svým vlasům. Výhodou je šetrnost k vlastním vlasům, velmi jednoduchá aplikace a také to, že při běžném nošení nedochází k pramínkování a zacuchávání odrostů vlastních vlasů. Poté, co spoj odroste, stačí vyměnit pásku nebo nasadit nový pramínek. TAPEX vlasy si bohužel nerozumí s přípravky s obsahem alkoholu, maskou, olejíčky a kondicionérem – při styku by mohla páska přestat lepit. Všechno, co potřebujete k prodloužení vlasů najdete ve specializovaném e-shopu czvlasy.cz. Prodejce nabízí vysoce kvalitní vlasy a příslušenství a disponuje kamennou prodejnou v Praze. Chcete-li si své nové vlasy osahat ještě předtím, než si je koupíte, máte možnost!

Hudební tipy

Enrique Iglesias - Bailando (Español) ft. Descemer Bueno, Gente De Zona

Kde to žije