Recenze zimních pneu Kleber KRISALP 195/65 R15

Ještě jste nepřezuli na zimní pneumatiky a přemýšlíte nad tím, že letos „dorazíte“ gumy, na kterých jste jezdili v minulých sezónách? Je to jen na vás, nicméně podotýkáme, že jízda na pneumatikách s nedostatečným vzorem, je krajně nebezpečná pro vás i pro ostatní účastníky provozu. Pokud vás trápí omezený rozpočet, sáhněte po levný, ale přesto velmi dobrých pneumatikách Kleber KRISALP HP2. Jde o populární budgetový dezén z produkce koncernu Michelin a je k mání v rozměru 195/65 R15 T. Tedy pro vozy střední třídy, kterých je na cestách většina. Parkuje-li vám v garáži Škoda Octavia, Volkswagen Golf nebo Passat, pak jsou jako stvořené právě pro vás.

Co je levné, nemusí být špatné!

Nenechte se zmást přízviskem „budgetová“. Přesto, že jsou pneumatiky Kleber KRISALP HP2 cenově dostupné, propůjčí vozu výborné jízdní vlastnosti i v náročných zimních podmínkách. Kromě toho se chlubí velmi dlouhou životností, což potvrzuje i test zimních pneumatik ÚAMK 2014 (ve spolupráci s dTEST a ADAC). Zimní pneu 195/65 R 15 skončily na desátém místě i navzdory přítomnosti dražších modelů prémiových značek. V rámci testu opotřebení dokonce na prvním místě, společně s pneumatikami CONTINENTAL ContiWinterContact TS 850. Odborníci velmi kladně hodnotili chování dezénu na zledovatělé i suché vozovce a překvapila je i spotřeba paliva. Pod známku 2 se dostal pouze tři dezény – Kleber KRISALP HP2 a další dvě prémiové značky. V kategorii jízdy na sněhu a mokru dosáhly pneumatiky hodnocení „dobrý“.

V čem je nový dezén lepší než předcházející model?

  • o 42 % zvýšený počet lamel
  • výrazné středové žebro s dělícími zářezy (zvyšují trakci)
  • více pevných záběrových hran (lepší brzdné vlastnosti a narušení nebezpečného vodního filmu)
  • směrový dezén se 2 centrálními obvodovými drážkami (rychlejší odvod vody ze středu běhounu)
  • optimalizovaná směs (bezpečnější jízda na sněhovém nebo zledovatělém povrchu)
Suma sumárum, cenově dostupné zimní pneumatiky Kleber KRISALP HP2 195/65 R15 91 T se povedly na výbornou. Jsou levné, mají dobré jízdní vlastnosti a dlouhou životnost.

Publikováno: 04. 11. 2014

Kategorie: Auto/moto

Autor: Honza Vodička

Tagy: Recenze Kleber KRISALP 195/65 R15